A Samsung március első napján Barcelonában leplezte le az új Galaxy S6 és S6 Edge felsőkategóriás okostelefonjait, melyekhez nagy reményeket fűznek a vállalat vezetői.
Nyílt titok, hogy a tavaly bemutatott S5 nem hozta meg a koreai gyártónak a várt sikert, amihez nagyban hozzájárult az izgalmas forma és a valóban hasznos fejlesztések hiánya is. Ennek következményeként a tavalyi év utolsó negyedévében a rivális Apple megelőzte a koreai gyártót. Ezért a Samsung nem bízott semmit a véletlenre és a Project Zero keretein belül teljesen nulláról kezdtek bele egy vadonatúj felsőkategóriás okostelefon fejlesztésébe, aminek eredményeképpen megszületett a Samsung Galaxy S6 és a cég aktuális non-plus-ultra készüléke, az S6 Edge.
Az okostelefonok esetén a fém és üveg párosítás hallatán eddig a legtöbbünknek egyből az iPhone vagy valamelyik felsőkategóriás Sony Xperia telefon ugorhatott be, de mostantól a Samsung is ebbe a felsorolásba tartozik. A valódi prémium érzetet erősítendő a Samsung mérnökei elhagyták az olcsóbb plasztikot és az S6 Edge széleit valódi fém borítja, az elő- és hátlapot pedig Gorilla Glass 4 védi. A négy különböző színárnyalatban (fekete, fehér, arany, illetve smaragdzöld) elérhető telefon megjelenésében és minőségérzetben utolérte az iPhone-t.
Azonban az újításoknak van egy kellemetlen hozadéka is, amiben sikerült a koreai gyártónak utolérnie az Applet, ez pedig az unibody, amivel a tavaly bevezetett vízállóság is a múlté. Innentől kezdve az új S csúcsmodell már bontható meg házilag, így a villámgyors akkumulátorcserének búcsút mondhatnak a felhasználók, ami annak fényében nem túl örvendetes hír, hogy az S5-höz képest némileg csökkentett kapacitású akkumulátort kapott az S6 Edge, egészen pontosan egy 2600 mAh-sat.
Amennyiben szeretnél többet megtudni a Samsung új csúcsmobiljáról, kérlek lapozz a következő oldalra.
Az S6 Edge nagy újítása a mindkét oldalán lefelé hajlított kijelző, mely az előlap közel 72%-át uralja. Ehhez egy 7 milliméteres vastagság és 132 grammos tömeg párosul. A kijelző egy 5,1 colos képátlójú Super AMOLED technológiájú gyémánt PenTile mátrixos panel 2560x1440 pixeles felbontással. A DisplayMate tesztje alapján ez a világ legjobb mobilkijelzője jelenleg. A betekintési szögek hatalmasak, a színek helyesek, a kontrasztarány szinte végtelen és nem jelent problémát a kijelző leolvashatósága erős napfényben sem.
A látványon kívül természetesen hasznos funkciója is van a hajlításoknak, hiszen például hívás vagy értesítés (SMS, e-mail) érkezésekor bekapcsolhat az edge felület világítása, illetve a legfontosabb partnerek egy laza mozdulattal bármikor elérhetőek a készülék oldaláról. Látványos és hasznos továbbá az éjjeli óra: megadhatunk egy 12 órás időtartamot, amikor az edge felületen fixen láthatjuk a pontos időt, ami egyébként egy gyors ide-oda húzással bármikor előcsalogatható.
A hátlapból kiálló kamera gyakorlatilag az egy az egyben a Note 4-ből érkezett, ami azt jelenti, hogy már optikai képstabilizátorral is el van látva a 16 megapixeles felbontású és 1/2,6 colos méretű, 1,2 mikronos pixelméretű Sony IMX240 szenzor. Lényegi változás azonban, hogy az objektív fényereje f2,2-ről f1,9-re növekedett, melynek köszönhetően rossz fényviszonyok mellett az S6 edge bizony még a kiváló Note 4-re is rá tud verni egy keveset.
A 16:9 képarányú szenzor révén maximum 5312x2988 pixeles felbontású fotók készíthetők, ráadásul villámgyorsan: a kamera a home gomb dupla lenyomására rögtön életre kel, szinte azonnal fókuszál és késedelem nélkül rögzít is. A felvételek képminősége elképesztően jó, az automatika minden beállítást elvégez helyettünk, a haladó felhasználók pedig akár manuálisan is tuningolhatják az expozíciót. A videófelvevő számára az Ultra HD felbontás jelenti a plafont – amennyiben 120 fps-es szupergyors videókat szeretnénk készíteni, akkor 720p HD felbontást kell választani.
Az S6 Edge már az Android 5.0.2 verzióját kapta, melyre nem sok panaszunk lehet. Új, egyszerűbb felhasználói felületet kapott, mely átláthatóbb és könnyebben használhatóbb lett. A Home gombban egy ujjlenyomat-szenzor is helyet kapott, aminek köszönhetően pillanatok alatt feloldható a telefon. Megújult az S Health alkalmazás, melynek révén bármikor ellenőrizni tudjuk a pulzusunk és véroxigén szintünk. Sajnos az FM rádióról le kell mondanunk, cserébe viszont kapunk egy remekül konfigurálható, FLAC formátumot is támogató zenelejátszót, továbbá egy feliratkezelős és átméretezhető lebegőablakos videólejátszót.
A 3 GB RAM fix, a belső tárhely pedig kiviteltől függően 32, 64, illetve 128 GB kapacitású, azaz a memóriabővíthetőség is megszűnt. A Samsung hivatalosan azzal indokolja a microSD távolmaradását, hogy a lassú memóriakártyákkal nem kívánták negatívan befolyásolni az UFS 2.0 technológiájú szupergyors integrált memória által biztosított felhasználói élményt.
Wireless fronton említést érdemel többek közt a 300/50 Mbit/s-os LTE Cat. 6 mobilnet, az a/b/g/n/ac szabványú Wi-Fi, az LTE+Wi-Fi letöltésgyorsító (30 MB-nál nagyobb állományokhoz), a Bluetooth 4.1 és NFC támogatás, illetve a kiváló GPS-vevő (Glonass, Beidou). Az MHL 3.0, illetve az USB OTG pedig már tulajdonképpen csak a hab a tortán.
Egy feltöltéssel mintegy 3,5-4 órás kijelzőidőt lehet elérni, és komolyabb nyomkodás mellett sajnos simán lemeríthető akár egy nap alatt is a telefon, de óvatosabb duhajkodás esetén akár a két nap is reális lehetőség. A QuickCharge 2.0 technológia révén az akkumulátor villámgyorsan feltölthető, ezenkívül pedig immár a vezeték nélküli töltésnek sincs semmi akadálya.
A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt.
Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!
Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.
A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.
Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!