A magyaroknak körülbelül a 13 százaléka sportol legalább heti három alkalommal. A legtöbben mindig tudnak valami kifogást mondani, hogy éppen miért nem sportolnak. A legtöbben az idő hiányára és a hideg időjárásra szoktak esküdni. Az utóbbira találtunk megoldást, ugyanis most bemutatunk öt érdekes téli sportágat.
Mindenki fel tud sorolni legalább három jótékony hatást, ami a sporthoz köthető. A rendszeres sportolás csökkenti a szív- és érrendszeri betegségeket, a cukorbetegséget, de még a depressziót is segít leküzdeni. Ennek ellenére nagyon kevesen mozognak napi rendszerességgel. Az OECD által elkészített felmérés szerint, a 30 vizsgált európai tagállam közül Magyarország rendelkezik a legmagasabb elhízási aránnyal.
A biatlon eredetileg Norvégiából ered, és az öttusa egyik szakágaként tartották nyilván. Kéttusának és sílövészetnek is szokták hívni ezt a sportágat. A sífutásból és a lövészetből képződött a biatlon. A vereseny menete nem bonyolult, a sportolók sífutással kezdik a versenyt, majd mikor a céltáblákhoz érnek, hasra vetik magukat és a fegyverükkel lőnek öt darabot. Hason fekve nagyobb, míg az ezt követő sífutás után állva kell lőni, de ekkor már kisebb célpontokra. Minden egyes hibáért plusz idő, vagy büntetőkör jár. A biatlon 1960 óta szerepel az olimpiai számok között.
A bandy nevű sportok úgy el elképzelni, hogy egy jégpályán egy hajlított bottal fociznánk. A bandy a jégkorong, a gyeplabda és a labdarúgásnak a különös szüleménye. Érdekesség, hogy ez a világ leggyorsabb sportja, amit labdával kell játszani. A terület, amin játszák ezt a sportot, megegyezik egy focipálya méretivel. A játékosok korcsolyát viselnek, és egy csapat 11 játékosból áll, 10 mezőnyjátékos és 1 kapus, akár a fociban. A meccs során a játékosok az ütőkkel próbálják meg bevezetni a jéglabdát az ellenfél kapujába. A játék 2x45 perc. A cél egyértelmű, lőjünk több gólt az ellenfélnél. A bandy-hez hasonló sportot már az oroszok is játszottak a 18. század elején, de az első hivatalos jéglabda mérkőzésre 1875-ben került sor Londonban. 1952-től hivatalosan téli olimpiai sportágnak mondhatja magát. Ha érdekelnek más érdekes téli olimpiai játékok is, akkor lapozz a következő oldalra!
A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt.
Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!
Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.
A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.
Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!