Több mint 100 éve történt a Titanic tragédiája. Akinek van elég pénze, az a következő években láthatja a roncsot, de már nem sokáig, hiszen azok is pusztulnak...
1912. április 15-én süllyedt el a Titanic, máig tisztázatlan körülmények között. Volt aki a jéghegyre gyanakodott, de van olyan elmélet, miszerint a hibás gyártás is hozzájárulhatott a tragédiához. Bizotsat nem lehet róla tudni. A tények azok, hogy 1517 ember lelte halálát aznap este.Érdekesség de ennek 80%-a férfi volt. Hiába érkezett a segítség viszonylag gyorsan, nem volt nagy esély a túlélésre a nulla fokos vízben. A helyszínre siető Cunard gőzös kapitány megdöbbenve tapasztalta, hogy a mentőcsónakok nagy része félig, vagy annyira sem volt megtelve, mikor rájuk találtak.
A tragédia körbejárta a világot és alapjaiban rázta meg. Rengeteg film (akció-dráma és dokumentum) foglalkozott vele, de összességben gátló tényező volt sokáig, hogy a több, mint 3000 méteres mélységbe emberek juthassanak le. Bár egy időben arról is volt szó, hogy kimemelik a roncsot, de ez végül elmaradt. A következőkben pedig eláruljuk, hogy ez már miért nem fog soha megtörténni, illetve, hogy hogyan lehet oda lejutni a fennmaradó időszakban.
Egy teljesen természetes folyamat vette már nagyon régen kezdetét a hajó életében. Mivel a nagy része nyilván fémből van a szerkezetnek, ezért az a sós vízben szépen lassan a baktériumoknak köszönhetően elkezdett rozsásodni. Körülbelül 20 év kell hozzá, hogy szinte teljes egészében elpusztuljanak a maradványok.
Akinek van jó sok pénze (egészen pontosan 29 millió forintja), az befizethet egy útra, mely jövőre veszi kezdetét. A mélység és az abból fakadó nyomás miatt nyilvánvalóan nem könnyű megszervezni egy ilyen utat, így az alapos előkészületeket igényel. Az első útra ugyan már az összes jegy elkelt, de további lehetőségek is lesznek, melyeket meg lehet majd vásárolni. A tengeralattjáróra való felszálláshoz felkészítés szükséges. Az út 8 napig tart majd. A lelkes roncsnézők a kanadai Új-Foundlandról indulnak el.
A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt.
Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!
Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.
A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.
Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!