kenutúra, evezés

Kövess minket facebookon!
Főoldal > Kenutúra! Mit vigyél magaddal és mire számíts, ha evezni indulsz!

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kenutúra! Mit vigyél magaddal és mire számíts, ha evezni indulsz!


2016/05/25

A forró nyár beköszöntével sok ember nemcsak strandra jár, hanem vannak, akik evezőlapátot fognak és kenuba ülnek! A következő cikkből megtudhatod, hogy mit vigyél magaddal és milyen evezési trükköket használj, hogy elkerüld az evezéssel járó esetleges kellemetlenségeket!

Kenutúra

 

Amire szükséged lesz a kenuzáshoz

 

Már a beszállásnál fontos, hogy szárazon tartsd a cipődet, vagy a szandálod, mert a vizes cipő gombásodást okozhat. Ma már kaphatók speciális vízicipők női és férfi változatban, mindenképp érdemes beszerezni egyet. A papucs és más lábbeli semmiképpen nem ajánlatos, mert nem rögzíti megfelelően a lábat.

 

Ruha tekintetében a kényelmes viselet ajánlott, amely se nem bő, se nem szűk, legfőképp ne akadjon be semmibe, és amiben a mozgás könnyed. Vigyünk magunkkal váltóruhát, különösképpen, ha több napot tervezünk eltölteni evezéssel.

 

Ne hagyjuk otthon a fejvédőnket sem. Ma már sokféle nyári kalap kapható a boltokban. Most ha lehet, ne a legújabb divat szerinti modellt válasszuk, inkább a nagykarimájú szalmakalapot részesítsük előnyben, vagy a nyaki résznél hosszított, elől simléderes modellt, az ún. légiós sapkát. Ez garantáltan megvédi a nyakunkat a leégéstől! És ha már a leégésről esett szó, dobjuk be a táskánkba a bőrünknek megfelelő faktorú napvédő krémet is! A nyári meleget gyakran követik nyári záporok, ezért legyen nálunk esőkabát! A folytatáshoz lapozz a következő oldalra!

 

Kenutúra

 

Az evezés ártalmai

 

Amennyiben többnapos kiránduláson kívánunk részt venni, az esti órákban a part mentén megjelenhetnek a szúnyogok. Így hát legyen nálunk szúnyogriasztó is, mert nem mindegy, hogy az evezést napközben kellemetlen, szúnyog okozta viszketés szakítja meg.

 

A kezünk védelme érdekében védőkesztyűt is beszerezhetünk. Ugyanis a nem megfelelő lapát használata kidörzsölheti a kezünket, érdemes hát megelőzni a csúnyán felpúposodó vízhólyag kialakulását. Ha már megtörtént a baj, ragtapasszal is enyhíthetünk a helyzeten, vagy ha evezés közben gyakran bevizezzük a kezünket, illetve ha sűrűn változtatunk az evezőlapát fogáson. Tartsuk minél lazábban az evezőt szorongatás helyett! Próbáljuk számunkra kiválasztani a megfelelő evezőlapátot, és minél kényelmesebben fogni, hiszen egy teljes napon át, vagy annál tovább útitársunk lesz.

 

A kezünk mellett egész testünk izomzata igénybe van véve. Az egész napos evezés, főleg a több napos kenutúra mind a kevésbé sportosabb, mint a gyakori edzéshez szokott testet megterheli. Mielőtt vízre szállunk, javasolt bemelegítő gyakorlatokat végeznünk. Evezés közben kinyújtóztathatjuk elmerevedett végtagjainkat, de erről feltétlenül tájékoztassuk evezős társainkat is, hogy a kenu nehogy elveszítse egyensúlyát és felboruljon. Pihenők beiktatása alkalmával, illetve a nap végén is érdemes egy-két gimnasztikai gyakorlatot elvégezni. És ha már a vállunk és a nyakunk is totálisan beállt, kérjünk egy útitársunktól masszázst vagy a túra záróakkordjaként elmehetünk egy masszőrhöz is. Amennyiben valamely izmunk begörcsöl, át kell ülni máshová a kenuban, de természetesen ez csak a többiek tájékoztatásával javasolt. Az izmaink begörcsölése megelőzhető, ha a túrára tudatosan készülünk megfelelő magnézium és ásványi anyag fogyasztásával. Illetve a futás edzésben tartja a lábizmokat. Lapozz a következő oldalra!

 

Kenutúra

 

Evezés során előforduló kellemetlenségek

 

Az izomgörcs mellett előfordul, hogy a hosszútávú ülés miatt a pad feltöri a fenekünket. Ennek megelőzésére ajánlott a rögzíthető szivacs használata a fenekünk alá, illetve ha evezés közben váltogatjuk testsúlyunkat egyik-másik ülőcsontra, ülőpárnára. Minden kenuban történő megmozdulásunkról inkább figyelmeztessük evezőtársainkat! Kellemetlen lehet egy nem tervezett vízbe borulás!

 

Ha a nagy nyári melegben kenuzunk, alapvető kellék a megfelelő fizikai erőnlét biztosítására az elegendő víz, pláne ha egész nap a Napon tartózkodunk. Egy napra legyen nálunk legalább 2-3 liter folyadék kimondottan víz formájában, mert a napon verejtékező test sok vizet veszít.

 

Indulás, illetve bepakolás előtt vegyük fel a kapcsolatot a túra szervezőivel, hogy tájékoztassanak minket azokról a legfontosabb dolgokról, amelyeket magunkkal érdemes vinnünk. Ha pedig magunk szervezzük a túrát, amennyiben még nem vagyunk gyakorlottak, kérjük ki a tapasztalt túrázók véleményét, fogadjuk meg tanácsaikat és gondoskodjunk a kötelező hajófelszerelésekről is!  smiley

 

 


érdekességek hajó sport tenger,óceán túra utazás



Kövess minket
Iratkozz fel!
Ne maradj le a legfrissebb vitorlás hírekről és programokról
Vitorlás szakszótár

Log

Log - hajósebességet mérõ müszer

Hepatitis

Vírushepatitisek A vírushepatitis megnevezés különböző vírusok által okozott...

Fartőke

A fartőke a fából készült hajóknál a gerinc folytatása a fartükör síkjáig. Nagyobb...

Árboc

Az árboc a vitorlázat tartóoszlopa.

Panorámás ingatlan

Egy panorámás ingatlan remek lehetőséget biztosít, ha lakásvásárláson gondolkozol, hiszen a...
Vitorlázás: sportolóknak és amatőröknek egyaránt!

A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt.

Vitorlázás minden mennyiségben

Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!

Vitorlásversenyek

Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.

Vitorlás életmód

A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.

Vitorlás utazások

Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!

Honlapkészítés, webdesign, keresőoptimalizálás: Expedient
Marketing tanácsadónk a: Marketing Professzorok Kft.