Forrás: sailing.org
A verseny döntőjében, a Medal Race-en a résztvevő osztályok legjobbjai mérkőztek meg. A Medal Race-n a pontok duplán számítottak és nem lehetett kiejteni egy futamot sem. Az eredmények beleszámítanak az ISAF Sailing World Cup Standings-be.
Az angolok végeztek az élen két arannyal, két ezüsttel és 4 bronz éremmel. A hollandok szintén két aranyat nyertek, míg a házigazda spanyolok harmadikak lettek a végső összesítésben egy arannyal és három ezüsttel.
Blanca Manchon (ESP) szerepelt a legjobban a spanyolok közt, hat futamot nyert a női RS:X mezőnyben, beleértve a Medal Race-t. Manchon megnyerte a verseny „Absolute Winner” címét is. Ez a tradícionális cím annak jár, aki az egész verseny alatt a legjobban teljesített.
„Minden nap ugyanúgy szörföztem, tiszta szelet kerestem és próbáltam az élbolyban maradni”, mondta Manchon.
„Soha nem gondoltam volna, hogy én fogom megnyerni az Absolute trófeát. Emellett megnyertem az osztályom is!”
Világelső és a Rolex Miami OCR győztes Marina Alabau (ESP) végül második lett az olasz Flavia Tartaglini előtt.
A férfi RS:X mezőnyben Dorian Van Rijsselberge (NED) lett az első.
Van Rijsselberge a következőket nyilatkozta: „Ez igazán nagyszerű! Könnyűnek tűnhet, de nagy nyomás alatt kell megőrizni a pozíciódat. Nyugodtnak tűnök, de hosszú halasztásunk volt a parton és össze vissza ugráltam. Egyszer a vízen volt egy nagyon rossz rajtom. Nagyon keményen kellett dolgoznom, hogy az ellenfeleim ne nyomjanak le. Jól megszorongattak. Vissza csúsztam kicsit, de kitartottam a taktikám mellett és elsőként kaptam meg a frissüléseket. Második voltam az első bójánál, végül harmadiknak futottam be.”
A Medal Race győztes Nick Dempsey (GBR) bronz érmes lett a brazil Ricardo Santos mögött.
A Laser osztályban Nick Thompson (GBR) végzett az első helyen. A második az új-zélandi Michael Bullot lett a korábbi listavezető Tonci Stipanovic előtt (CRO).
A verseny nagyon szoros volt a Laser Radial osztályban is. A korábban első helyen álló Susana Romero-nak (ESP) két hellyel kellett megvernie az amerikai Paige Railey-t, hogy nyerni tudjon. Railey az élbolyban vitorlázott, míg Romero nem tudott felzárkózni egy nem túl jó rajt után. Railey hatodik helye elég volt a győzelemhez, pont egyenlőséggel Romero lett a második.
„Ez az aranyérem nagyszerű dolog, mert csak januárban kezdtem el megint teljes erőbedobással vitorlázni”, mondta Railey. „Ez a legjobb érzés, visszatérni és mindent beleadni.”
A Finn mezőny dobogóján csak angol vitorlázók fognak állni. A Medal Race-en az első négy helyet brit versenyző szerezte meg, a végső eredménylistán pedig az első három hely lett az övék. Ed Wright megnyerte a Medal Race-t de végül második lett, míg a fiatal (21 éves) Giles Scott nyerte a versenyt. Ezen a szinten ez volt az első versenye.
„Ez volt életem egyik legemlékezetesebb versenye! Elég idegölő volt a rajt előtt és nehéz volt a csapattársaim ellen küzdeni”, mondta Scott.
Nem volt meglepetés a férfi 470-es osztályban. Nicolas Charbonnier és Baptiste Meyer (FRA) megőrizte vezető pozícióját. Amikor sikerük titkáról kérdezték őket, habozás nélkül válaszoltak: „Bizalom! Több, mint 12 éve ismerjük egymást és ennyi ideje dolgozunk együtt.” A kiemelkedő eredményeik mellett tudják, hogy még mindig van mit tanulni: „Még mindig van hova fejlődnünk, javítani a hajóállításokon stb… a többi csapat gyorsan fejlődik és biztos vagyok benne, hogy oda kell majd rájuk figyelni.”
A végső második helyet Gideon Kliger és Udi Gal (ISR) szerezte meg, míg a svéd Anton Dahlberg/Sebastian Östling lett a harmadik. A svéd csapat a nyolcadik helyen kezdte a Medal Race-t de sikerült nyerniük és így bronzérmesek lettek.
A női mezőnyben nem volt ennyire egyértelmű a dobogó. A korábbi elsők, Ingrid Petitjean és Nadége Douroux (FRA) a legrosszabb formájukat hozták, 10. helyükkel végül harmadikak lettek. „Ez az eredménye a sok kis apró hibának. Egy rossz rajt, a rossz oldal, rossz döntésekkel. Nagyon kár, hogy így alakult, csak 8-on belül mentünk a verseny alatt. Jól vitorláztunk a különböző időjárásokban. A fő célunk az volt, hogy visszatérjünk egy hosszabb szünet után, a győzelem elvesztése mégis csalódást okozott.”
Míg a francia csapat egyenlő pontszámmal harmadik lett a második egységgel, Tara Pacheco/Berta Betanzos (ESP), addig az első helyet a korábbi vezetők, Sylvia Vogl és Carolina Flatscher (AUT) szerezte meg. „Meglepődtünk a győzelmünkön. Tudtuk, hogy biztos a második helyünk, de nem tudtuk, hogy a franciák utolsók lettek. A Medal Race-n úgy indultunk, hogy őrizzük meg a második helyünket és tartsuk a spanyolokon a szemünket. Nagyon izgalmas verseny volt.”
Az osztrák 49er csapat, Nico Delle-Karth és Nikolaus Resch nyerte a Medal Race-t, amivel végül ötödikek lettek. A Sibello fivérek megnyerték első versenyüket az olimpia után. „A végére remek, kifújt szelünk lett a Medal Race-re. Közel kellett maradnunk az angol csapathoz(John Pink/Rick Peacock), hogy megőrizzük vezető pozíciónkat. Sajnos két ellentétes oldalt húztunk, ezért megpróbáltunk az első hatban benn maradni. Végül az angolok másodikak lettek.
A Star Európa bajnok Robert Stanjek és Markus Koy (GER) nyerte a kis létszámú versenyüket. Emilios Papathanasiou és Apostolos Karnoutsos (GRE) lett a második, a bronz érmet az új olasz csapat, Diego Negri és Luca Devoti szerezte meg.
Zsombi az 56. helyen zárta a versenyt az arany csoportban.
A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt.
Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!
Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.
A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.
Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!