Szakértőink mutatják nektek, melyek a vitorlás vásárlás legfontosabb szabályai. Könnyen ráfizethet az ember, ha nincs tisztában ezekkel, tudj meg mindent!
Elég csak néhány napot töltened a keresgélésével, és hamar rájössz majd, hogy nem létezik olyan, hogy „tökéletes vitorlás”. Azonban ha szeretnél egy számodra remek hajót vásárolni (akár újat, akár használtat), akkor vannak bizonyos szempontok, amiket figyelembe kell venned.
Mindenekelőtt olyan hajók között érdemes nézelődnöd, amiket megengedhetsz magadnak – ebbe pedig a felújítások költségeit is bele kell kalkulálnod. Ezen kívül jó eséllyel van néhány személyes igényed is (felszereltség, férőhelyek, stb.), amelyek tovább szűkítik majd a kört.
Ha vitorlást szeretnél vásárolni, de nem tudod, hogy mire kell odafigyelned, akkor a következő tippek pontosan neked szólnak!
A vitorlás vásárlás szabályai, No.1: A 30:70-es szabály
A 30:70-es szabály szerint a hajó építője csupán annak 30%-át készíti el, míg a maradék 70-et más beszállítóktól szerzi be. Ezeket a külön vásárolt alkatrészeket időnként cserélni kell majd, méghozzá egyre meredekebb árakon. A 30:70-es szabály megmagyarázza a hajók gyors elavulását.
A vitorlás vásárlás szabályai, No.2: Számolj a teljes összeggel
A teljes összegbe nem csak a vitorlás megvásárlásakor kifizetett árat kell beleszámolnod, hanem az elkerülhetetlen felújításokét is. Érdemes úgy kalkulálni, hogy a vitorlásra szánt összegnek csak a feléből vásárold meg magát a hajót, és a másik felét tedd félre a szükséges munkálatokra. Mindemellett készíts egy éves karbantartási költségvetést is hajódhoz.
A vitorlás vásárlás szabályai, No.3: Ne dőlj be a látványnak
Próbálj nem bedőlni a meghirdetett hajók hosszú felszerelési listájának és az esztétikai hatásnak. A valóság az, hogy a legtöbb felszerelést szinte biztos, hogy le kell majd cserélni a hajón, és a mutatós felújítások általában csak jól néznek ki, de semmit sem javítanak a vitorlás élményen.