Két új luxuskarórával állt elő a Vacheron Constantin

Sz.F.

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Talán éppen a svájcikaróra-ipar feltámadásán felbuzdulva, a luxus karóráiról híres Vacheron Constantin két új luxusmodellt (Grand Complication Phoenix és Minute Repeater Tourbillon Sky Chart) mutatott be az éves SIHH (Salon International de la Haute Horlogerie) előtt. Mindkét óra egyedi darab.

Habár az árak csak ajánlatkérés útján érhetők el, a márka korábbi felhozatalát elnézve biztosak lehetünk benne, hogy az órák bőven a több tízmilliós kategóriába tartoznak. A modellek a Les Cabinotiers kollekció részét képezik, amely a legnagyobb tiszteletben álló és legtehetségesebb órakészítőknek járó titulusra (cabinotier) utal. Ezek az órák rendkívül összetettek és általában egyedi alkatrészekből állnak, természetesen a leggondosabb kézi összeszereléssel.

Grand Complication Phoenix

A Grand Complication Phoenix 15 komplikációt tartalmaz, vagyis 16-ot, ha az ember hozzájuk számolja azt a kézzel gravírozott keretet, ami önmagában 300 munkaórát vett igénybe. A műalkotás (ez a megnevezés igazából az óra összes elemére illene, de most a keretről van szó) egy főnixet ábrázol – a legendás madarat, ami 500 évente lángokba borította magát, majd újra feltámadt hamvaiból a halhatatlanság szimbólumaként. A váz egyébként 18 karátos rózsaaranyból készült, 47mm széles, és 19,1mm vastag.

Az óra komplikációi két óralapon helyezkednek el, és egy naptárat, időegyenletet, energiaszintet, napkelte és napnyugta időpontokat, egy égtérképet, a hold korát és fázisát, csillagórákat és –perceket, évszakokat és csillagképeket jelölnek. A modellben egy 839 alkatrészes kézzel felhúzható 2755 kaliberű BOSS mechanizmust tartalmaz, amiben egy tourbillon gátlómű dolgozik és egy percismétlő funkciót is kínál. 

Minute Repeater Tourbillon Sky Chart

A Minute Repeater Tourbillon Sky Chart szintén elegáns külsőt kapott fehérarany vázával és fekete óralapjaival. Az elülső lapon a tourbillon szerkezet látható, és az az összesen 5,8 karátnyi baguette gyémát, amelyek az óra keretébe kerültek bele.

A hátsó óralapon a Genf feletti éjszakai égbolt csodálható meg, a Tejúttal, csillagképekkel és csillagokkal együtt. A hátlap 23 óránként és 56 percenként fordul meg a tengelye körül, a csillagidő alapján. A mechanizmus ugyan az a 2755 kaliberű szerkezet, ami a Phoenix-et is hajtja.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Világ körül

Ha szereted a szép képeket, a külföldi országok nevezetességeit, érdekességeit,...

Préselés

Préselésnek hívjuk, ha szél ellen vitorlázunk (kreuzolunk) és jobban szél felé tartunk a...

Laser

Laser vitorlás hajó története 1970-ben tervezte Bruce Kirby. A Laser nagyon hamar...

Sekli

Saválló fémből készült csavaros alkatrész, mellyel mozgó, különálló...

Buddy Melges

Buddy Melges vitorlázó életrajz Buddy Melges a világ egyik legsikeresebb verseny...