A legjobb DJI drón kiválasztása évről évre egyre nehezebb feladat, hiszen a dróntechnológia kínai úttörője rendszeresen dobja piacra jobbnál jobb modelljeit a különböző árkategóriákban. A konkurens márkák megjelenése ellenére a DJI még mindig óriási versenyelőnnyel rendelkezik, és stabilan a világ első számú dróngyártójaként szerepel a piacon.
Habár korábban főleg professzionális modellekben utazott, az utóbbi időben több alacsonyabb árkategóriájú (de hamisítatlanul DJI minőségű termékkel is előállt a hobbiszinten repkedők számára.
Hogy melyik a legjobb DJI drón valaki számára, az az adott személy szükségleteitől és persze költségkeretétől függ. Bizonyára mindenki szívesen elfogadná Mavic 2 Prót, de nem mindenki lenne hajlandó ekkora beruházásra, főleg nem első drónnak.
A következőkben tehát egy listát olvashatsz a 2020-ban kapható legjobb DJI drónokról. A felsorolás célja kiemelni az egyes drónok legfontosabb tulajdonságait, amelyek alapján eldöntheted, hogy melyikük lenne a legjobb DJI drón számodra!
1. DJI Mavic Air 2: Az arany középút
Súly: 570g | Távirányító: Van | Kamera felbontása: 12MP | Akkumulátor: 3950 mAh | Hatótáv: 10km
Akár hobbiszinten szeretnél drónt reptetni, akár profiként van szükséged egy hordozható, jól felszerelt drónra, a DJI Mavic Air 2-vel lehetetlen melléfogni. Az Air második generációja lényegében a Mavic 2 Pro kistestvére, ugyanis 4K/60p-s videót és számos kreatív, hasznos rögzítési funkciót kínál. Ebben az árkategóriában keresve sem találna az ember jobb készüléket.
A Mavic Air 2 új, 1/2”-os képérzékelője az elődjénél tisztább képet biztosít sötétebb körülmények között, ráadásul 240 FPS-es FullHD videó rögzítésére is képes (ami 24 FPS-sel visszajátszva 10-szeres lassítást tesz lehetővé).
A készülék egy új távirányítót is kapott, ami a DJI OcuSync 2.0-ás technológiájával ruházza fel a drónt. Ennek köszönhetően a Mavic Air 2 akár 10 km-re is képes elrepülni a pilótájától, és az alkalmazás is stabilabb kapcsolatot képes tartani a készülékkel. Az Air számos előre programozott kameramozgást is nyújt, amiket a DJI „Quickshot” módokként reklámoz.
Tény, hogy a Mavic 2 Pro drónok több minőséget kínálnak, a Mavic Minit pedig bizonyos országokban nem is muszáj drónként regisztrálni, de a Mavic Air 2 egy verhetetlen ár/érték arányt képvisel, felszereltsége pedig a legtöbb hétköznapi és profi drónpilótának is elegendő lesz!