A legdrágább karácsonyfák

Kerekes Orsolya

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Az ember már a 20.000 forintos nordmannok láttán is megdöbbennek, pedig ez semmi ahhoz az öt karácsonyfához képest, melyek méltán pályáznak a világ legdrágább karácsonyfája címre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Top 5 karácsonyfa

 

Emirates Palace Hotel, Abu Dhabi

 
Kezdjük is rögtön a legdrágább darabbal, az Abu Dhabi-ban található Emirates Palace Hotelben 2010-ben felállított fával! Még leírni és elképesztő, de a fent látható fa 11,4 millió amerikai dollárba került – és ez csak a dísz költsége.
A 4 méter magas valódi fenyőt a tulajdonosok nem egyszerűen arannyal és gyémántokkal díszítették, mert az milyen snassz is, ugye, hanem a Style Gallery-től kölcsönkapott luxusékszerekkel. Akadt köztük gyémántból, smaragdból, gyöngyből, zafírból és más értékes kövekből készült ékszer.

 

Steve Quick ékszerész karácsonyfája

 
Ha ez nem a dúsgazdagság emblematikus megjelenése, akkor nem tudjuk, mi az. Steve Quick azt találta ki, hogy a fát elegánsan hópihét imitálva elszórt 200 karátnyi gyémánttal díszíti, majd a fa tetejére egy 4,52 karátos követ, egy páratlan csúcsdíszt helyez.

 

Ginza Tanaka ékszerészet, Japán

 
Ez a 24 karátos színarany karácsonyfa a Ginza Tanaka 2008-as fő év végi attrakciója volt. Ráadásul több mint 240 gyémánttal is ékesítették, és akadt rá igazgyöngy is. Az ára sem volt akármilyen, hiszen 2008-ban 1,6 millió amerikai dollárért lehetett megvenni.
 
 

Shogo Kariyazaki, Japán

 
Az elsősorban művészi virágkompozícióiról híres művész egy japán ékszerüzlettel együttműködve készítette el 2011 egyik legdrágább karácsonyfáját.
A színarany luxusfa 14 kilós aranytömbként kezdte pályafutását, ebből lett a közel 2,5 méteres, szívekkel, virágokkal és szalagokkal díszített színarany karácsonyfa. A fa ára 2 millió dollár.
 
 

Hong Kong városközpont

 
Ez a 30 méter magas fa szintén 2010-es, Hong Kong központjában állították fel egy 6 méter magasra lövellő szökőkút mögé. Az áráról nincs információnk, de azt tudjuk, hogy több mint 20 millió Swarovski-kristály és 200 egyéb dísz ékesítette.
 
 
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Halzolás, perdülés

A hajó irányváltoztatása elfele a széltől, melynek során a hajó iránya – farával a...

Fux

A fux az orrkabin neve.

Céges rendezvényhelyszín

Céges buli, céges rendezvény, céges vacsora? Céges rendezvényhelyszínt keresel Budapesten,...

Schooner

A schooner, magyarosan szkúner, egy kétárbocos vitorlás hajó, amin a hátsó árboc magasabb.

Brise

Brise ( ejtsd : bríz ) - könnyü szél