Az óceánokon kívül az édes vízek is számos szépséges halfajt rejtenek, ez alól a Balaton sem kivétel. Tengerünk számos gyönyörű vízi cirkálót rejt, itt az idő megismerni őket!
Csuka
Ez a halfaj tulajdonképpen a a Föld északi féltekéjének mérsékelt égövében mindenhol megtalálható, ragadozó életmódot folytatva.Színe az ezüst és az arany számos zöldes árnyalatában pompázik, a Balatonnál horgászók egyik kedvelt fogása.
Folyami géb
1970 óta tömegesen él a Balatonban, legfeljebb öt évig él egy-egy egyede.
Mérete maximum húsz centiméterig terjed, hátúszója pedig tüskézett, így nagyon könnyű általa megsérülni.
Európai harcsa
A viza után ez az egyik legnagyobbra növő Európában honos halfaj, húsa nagyon ízletes, a magyar konyha egyik alapvető hala, méretei miatt jelentős zsákmánynak ígérkezik.
A Balaton egyik legnagyobbra növő, őshonos ragadozó halfaja.
Naphal
Hazánkba az akvaristáknak köszönhetően jutott el, hiszen alapvertően egy Észak-Amerika területén élő halról van szó. Az akvaristák nagy kedvence, hiszen egy kifejezetten szép hal, könnyen tartható, és a környezetváltozást is elég jól tűri.
A Balatonba egy 1905-ös import révén jutott be, ekkor egy tógazdaságból elszökve tömegesen szaporodni kezdett.
Fogassüllő
Kiváló sporthal, valamint horgászzsákmányként és ételek alapanyagaként is jelentős hal hazánkban.
Hazánkban a Balatonban és a Dunában fordul elő a leggyakrabban és az utóbbiból fogták ki a világon a legnagyobb példányát, mely 1990-ben történt, és az állat súlya majdnem elérte a húsz kilót és a 120 centimétert.
Kősüllő
Húa a fogasértékűével egyenlő, ám a horgászaton kívül nincsen gazdaságilag nagy jelentősége.
Hazánkban csak bizonyos időközönként halászható, hiszen Európa egyes részein sebezhető fajként tartják számon.
Állománya Balatonban a legnagyobb és bár 1896. környékén hatalmas fogásnak számított ritkasága miatt, mára már közönséges lakója lett a vizeinknek.