Dévényi Alízt választották a 198. Anna-bál szépének szombat éjjel. Az első udvarhölgy Szilassy Laura, a második udvarhölgy pedig Csenke Anna lett. Az Anna-bál szépeinek lenni nem ki kitüntetés, vagy mondjuk úgy, nem kis dolog. A győztesek – és egyébként minden résztvevői is- büszke lehet magáról. Reméljük, nem csak mi gondoljuk azt, hogy a lányok csodaszépek elegáns ruháikban, természetes megjelenésükkel, hatalmas mosolyukkal!
Az Anna-bál szépei elsőbálozók lettek
A bál szépe, a 19 éves budapesti Dévényi Alíz most érettségizett. Elmondta, hogy szereti a báli hangulatot, később fényképezéssel szeretne foglalkozni. A bál első udvarhölgye, a 18 éves Szilassy Laura balatonfüredi, négy éve egy budapesti középiskolában tanul, mellette versenytáncol. A második udvarhölgy, a 17 éves békéscsabai Csenke Anna Londonban jár középiskolába és orvosnak készül, versenyszerűen teniszezik.
Balatonfüred, 2023. július 30. A 198. Anna-bál szépe, a 19 éves budapesti Dévényi Alíz (k), első udvarhölgye, a 18 éves balatonfüredi Szilassy Laura (j) és második udvarhölgye, a 17 éves békéscsabai Csenke Anna Viktória (b) a bál eredményhirdetése után a balatonfüredi Anna Grand Hotel parkjában 2023. július 30-án. MTI/Katona Tibor
Az Anna-bál története
Az Anna-bál szépe az aranyalma mellett egy modernizált Viktória-mintás herendi vázát kapott, az udvarhölgyek Rothschild- és Apponyi-mintás vázát vihettek haza. A nagy múltú verseny megnyerése nem kis eredmény. Az Anna-bálnak ugyanis nagy hagyománya van, története még egészen régre múlik vissza. A báltermekben nagy nevek is megfordultak annak idején, olyanok, min Vörösmarty Mihály, Jókai Mór vagy éppen Blaha Lujza. Nem véletlen, hogy a Hungarikum Bizottság Magyar Értékké nyilvánította ezt a nagynevű eseményt.
Az Anna-bál, mint érő történelem
Az első Anna-bált 1825. július 26-án tartották Balatonfüreden, a Horváth-házban, Szentgyörgyi Horváth Fülöp János fogadójában a házigazda leányának tiszteletére. Az ifjú Anna Krisztina azon az estén ismerkedett meg leendő férjével, Kiss Ernő huszár főhadnaggyal, aki később az 1848-49-es szabadságharc aradi tábornok-vértanúja lett.
Emlékére 2003 óta minden évben átadják az őt ábrázoló herendi porcelán huszárszobrot egy olyan embernek, aki sokat tett és tesz Balatonfüred kultúrájáért és szellemi életéért. Idén ezt a díjat Lengyel Ernő vállalkozó vehette át, aki csaknem húsz éven át volt a báloknak helyet adó Anna Grand Hotel tulajdonosa.
Az Anna-bál Balatonfüred egyik legkiemelkedőbb eseménye
Balatonfüred a Balaton igazi nyüzsgő központja, ahol nyaranta életre kell a kultúra. Számtalan nagynevű, vagy egyszerűen csak izgalmas programnak ad helyet ez a balatoni város. Vajon véletlen lenne, hogy egyik legnagyobb nevű írónk, Jókai Mór kedvenc helye lett volna ez a város? Vajon véletlen lenne, hogy éppen itt írta meg legnevesebb regényét, a magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb könyvét, Az arany embert? Szeretnél még többet megtudni erről a városról, szeretnéd felfedezni az összes látnivalóját? Kattint ide!
Forrás: Fotó: MTI/Katona Tibor