Az USA óriási területe számtalan természeti kincset is rejt magában. Néhányukat ismeri a világ, néhányukat csak a helyiek segítségével találhatunk meg. Ha eddig nem voltál benne biztos hogy szeretnél-e elutazni erre a természeti csodákban gazdag világba, akkor az alábbiak garantáltan meggyőznek majd!
Red Rock Country, Utah
Utah állam déli részén öt nemzeti park található, amelyek Észak-Amerikai legszebb vidékei közé tartoznak. Ezeket a területeket jellegzetes vörös homokkőből kialakult természeti képződmények uralják, amelyek a kontinens ezen részén igen jellegzetesnek számítanak. Ezek a parkok több ezer, természetes úton létrejött íves képződményt rejtenek magukban, nem is beszélve a több kilométernyi kanyonról és sziklákról, amelyek a nemzet legféltettebb kincsei közé tartoznak.
Acadia Nemzeti Park, Maine
Maine állam partvidéke mindig is mágnesként vonzotta az embereket szépségének és változatosságának köszönhetően. A XX. században itt jött létre az első nemzeti park a Mississippi-folyótól keletre. Acadia számos olyan állat- és növényfaj otthona, melyek az északi, párás vidékeken őshonosak, ráadásul itt található az Egyesült Államok atlanti partvidékének legmagasabb hegycsúcsa is.
Death Valley Nemzeti Park, Kalifornia és Nevada
Ez a lenyűgöző, tengerszint alatt fekvő medence Észak-Amerika legforróbb, legszárazabb pontjainak otthona. A terület a folyamatos szárazság és a kőkemény nyári forróság miatt érdemelte ki beszédes nevét, ami Halálvölgyet jelent. A ritkán hulló esők látványos virágmezőket hoznak létre, a terület pedig – neve ellenére – meglehetősen gazdag élővilággal rendelkezik.
Everglades Nemzeti Park, Florida
Az Everglades Nemzeti Park ez Egyesült Államok legnagyobb szubtrópusi vadonja, ami egy hihetetlen táj és elképesztően változatos állat- és növényvilág otthona. Ezen a területen mosódnak össze Észak-Amerika és a Karib-térség élőlényei. A közel 6 000 négyzetkilométeres parkterület csupán a vidék 20%-át foglalja magába, de így is rengeteg ritka és veszélyeztetett élőlény található meg itt, úgymint a manátuszok, az amerikai krokodilok és a floridai párducok.
Mammut-barlang Nemzeti Park, Kentucky
Ez a földalatti nemzeti park egy különleges, rejtett világot őriz, amely a Green River hegyes-völgyes vidékének része, Kentucky állam déli régiójában. 644 felfedezett kilométerével ez a világ leghosszabb ismert barlangrendszere. Az emberek már 6000 évvel ezelőtt is tudtak létezéséről, 1981-ben pedig a világörökség részévé választották.
Redwood Nemzeti Park, Kalifornia
Az emberek többsége csak a világ legmagasabb fáinak otthonaként ismeri a Redwood Nemzeti Parkot, azonban óriási prériei, tölgyesei, vad folyói és közel 64 kilométernyi Csendes-óceáni partvonala mind említésre méltóak. Nem csoda, hogy egy ilyen változatos vidék olyan rengeteg élőlény otthonául is szolgál. Leghíresebb lakói természetesen továbbra is azok a névadó örökzöld mamutfenyők (redwood), amelyek 113 méter magasra nyúlnak az égbe és átlagosan 500-700 évig is élhetnek.
Yosemite Valley, Kalifornia
Az itteni páratlan természeti képződmények 30 millió évvel ezelőtt előretörő gleccserek munkáinak eredményei. A közel 13 kilométer hosszú és több mint másfél kilométer széles Yosemite-völgy az Egyesült Államok egyik legbecsesebb jelképe. A völgyben tíz, több mint 150 méter magas vízesés található, amelyek közül a legismertebb kétségtelenül a 739 méteres Yosemite-vízesés.
Denali, Alaszka
Denali nem más, mint 24 280 négyzetkilométernyi vadon Alaszka szívében, amelyet a Denali Nemzeti Park és Rezervátumba vezető úton keresztül lehet megközelíteni. Az úton végighaladók megcsodálhatják a viszonylag alacsonyan elterülő tajgát, amelyet egy idő után alpesi tundrák, majd hófödte hegycsúcsok váltanak fel. Itt található Észak-Amerika legmagasabb hegycsúcsa, a 6 193 méteres McKinley hegy.
Yellowstone Nemzeti Park, Wyoming, Montana, Idaho
Több millió évvel ezelőtt egy hatalmas szupertűzhányó emelkedett ki azon a vidéken, amelyet ma Wyoming állam északnyugati részeként ismernek az emberek. A vulkán a mai napig is „életben van”, és rendszeres kitörésekre készteti az Old Faithful névre keresztelt óriási gejzírt, a park talán legnépszerűbb látványosságát. Amerika első nemzeti parkja 1872-ben jött létre, első sorban a helyi forró vizek miatt. A helyi jellegzetesen hegyvidéki állat- és növényvilág bolygónk egyik utolsó, szinte teljesen érintetlen mérsékelt övi élővilágát alkotja.
Grand Canyon Nemzeti Park, Arizona
A világ egyik legikonikusabb tája kétségtelenül a Grand Canyon látképe, ami felfoghatatlan méretével már időtlen idők óta lenyűgözi mindazokat, akik személyesen gyönyörködhetnek benne. A geológiai színek és eróziós képződmények ezen egyedi kombinációja 446 kilométer hosszan fut végig Arizona államon, és bizonyos helyeken a 29 kilométeres szélességet és az 1,6 kilométeres mélységeket is eléri. A Colorado-folyó az elmúlt 17 millió év során bolygónk történelmének közel kétmilliárd évét tárta fel, miközben kialakította a Föld egyik leglátványosabb természeti csodáját.