Mindenki szereti a finom ételeket és egy-egy különleges vacsora igazi élmény lehet. De hajlandó lennél egy kisebb vagyont otthagyni néhány finom falatért? Miután láttad a világ 25 legdrágább éttermét, biztosan átértékeled majd azokat az adagokat, amiket eddig a pénzedért megkaptál a hétköznapi éttermekben!
New Yorkban, Brooklynban található a város egyetlen három Michelin-csillagos étterme, ezért érthető, hogy mennyire exkluzív élmény itt étkezni. Az étterem mindössze 18 férőhelyes, a vendégek pedig egy 15 fogásos főleg francia és japán jellegű gasztronómiai túrán vehetnek részt – persze csak ha hajlandók kifizetni a fejenként 306 dolláros, azaz 87 ezer forintos árat.
Az étterem 1996-ban kapta meg harmadik Michlein-csillagát, azonban a mai napig méltó erre a nemes kitüntetésre. A legendás forró-hideg tojásáról híres étkezde különlegessége 400 dolláros (114 ezer forint) árával valóban elit magasságba emeli ezt a helyet.
A francia séf, Paul Pairet alapította ezt a különleges éttermet. A hely lézershow-val és fogáshoz passzoló zenével szórakoztatja az itt étkezőket akiknek fejenként 450 dollárt (128 ezer forint) kell előkészíteniük a műsoros vacsoráért. Az étterem Kínában, Sanghajban található meg.
Franciaország szívében várja vendégeit a párizsi Guy Savoy étterem és tulajdonos, a három Michlein-csillagos séf, Guy Savoy. Már az is sokat elárul a hely színvonaláról, hogy ez a szakács volt a hírhedt Gordon Ramsay tanítómestere is. 525 dollár (150 ezer forint) fejében bárki kipróbálhatja az itteni ízeket.
Belgium büszkesége, a festői Brugge ad otthont a Hertog Jannak. Egy étkezés itt 275 dollárba (közel 80 ezer forint) kerül fejenként. Az étterem különlegessége, hogy a fogásokban saját termesztésű hozzávalókat használnak.
A holland Zwolleben találjuk ezt az elit helyet. Fejenként 290 dollár (82 ezer forint) egy étkezés Jonnie Boer és felsége, Thérèse Boer éttermében.
Svájc, Fürstenau – itt található a lélegzetelállító 18. századi Schauenstein-kastély, amely jelenleg egy elit étteremnek ad otthont. Fejenként 355 dollár (100 ezer forint) egy étkezés ezen az egyedi helyen.
A japán Toya városában megtalálható étteremben 410 dollárba (116 ezer forint) kerül egy teljes étkezés. A francia és japán ízeket kínáló étkezdéből mesés kilátás nyílik a vulkanikus Toya folyóra.
Las Vegasban nehéz olyan helyet találni, ami nem különleges valamilyen okból és ez alól a Joël Robuchon sem kivétel. Habár 230 dolláros (65 ezer forint) fejenkénti árával Las Vegashoz, és a lista többi étterméhez képest is olcsónak számít, Joël Robuchon séf 1989-ben megkapta az „évszázad séfje” kinevezést a Gault Millautól, ezért méltó helye van a legelitebb éttermek listáján.
297 dolláros (85 ezer forint) költségvetés alatt nem érdemes ellátogatni az Egyesült Államok Yountville-ében megtalálható étterembe, ennyibe kerül ugyanis egy étkezés fejenként. Az étterem az amerikai konyha legjavát kínálja menüjében, és mindig kiváló minőségű hozzávalókat használnak a fogások elkészítésekor.
2004-ben nyitotta meg kapuit a manhattani Per Se az Egyesült Államokban. A változatos fogásokat kínáló étteremben fejenként 325 dollár (92 ezer forint) egy kiadós étkezés.
A Misoguigawa három nagy japán városban is jelen van: Oszakában, Kóbéban és Kiotóban. 270 dolláros (77 ezer forint) fejenkénti árával nem tűnik kiemelkedőnek, de ha szeretnénk végigenni a különleges többfogásos menüt, akkor 5 nappal előtte jeleznünk kell látogatási szándékunkat!
Ez az étterem Párizsban, a Bois de Boulogne park szívében várja vendégeit. A hely azért is vált ismertté, mert különleges ízeket csempész bele a legnépszerűbb ételekbe. Fejenkénti 255 dolláros (72 ezer forint) ár mellett ezt el is várja az ember.
A Beige Alain Ducasse és a Chanel együttműködésével nyílt meg 2004-ben, Tokióban. A francia konyha különlegességeit kínáló étterem szezonális japán hozzávalókból készíti el a fogásait. Mindezért 259 dollárt (74 ezer forint) kérnek fejenként.
Ki ne ismerné Gordon Ramsay nevét? A világhírű főzőműsor-sztár saját étterme Londonban, Angliában található, és a minőség méltó a rettegett séfmester hírnevéhez. A hely 2001 óta három Michlein-csillag büszke tulajdonosa, fejenként pedig 355 dollárba (101 ezer forint) kerül itt étkezni.
A Versailles mintájára készült luxuséttermet kristálycsillárok, bronz és márvány díszítik. Ha az ember Párizsban jár, és szeretne 524 dollárt (150 ezer forint) elkölteni egy étkezésért, akkor itt a helye.
A világ legszebb éttermeként ismert Ithaa Vízalatti Étterem egzotikus és izgalmas étkezési élményeket kínál az idelátogatóknak. Az étterem 5 méterrel az Indiai-óceán alatt húzódik meg és egyedi látványvilággal kápráztatja el a vendégeket. A fejenként 500 dolláros (142 ezer forint) Ithaa a Maldív-szigetek ékessége.
A londoni étteremben 343 dollár (97 ezer forint) értékben ehetünk. Ha valaki egyszer eljut ide, az mindenképpen próbálja ki a hétfogásos fekete szarvasgomba menüt.
2006-ban a Forbes az Aragawát választotta a világ legdrágább éttermének. Habár azóta ezt a címet már elvesztette, fejenkénti 370 dolláros (105 ezer forint) árával olcsónak sem igazán nevezhető, és még mindig a világ tíz legdrágábbja között tartják számon. Ez a mindössze 22 fő befogadására képes étterem Tokióban található, és legalább egy hónapra előre kell gondolkodnunk, ha asztalt szeretnénk foglalni.
2013-ban Benoit Violert választották az év séfjének Svájcban, az étterem pedig 19/20 pontot kapott a Gualt Millautól. Crissierben található a cseppet sem pénztárcakímélő hely, ahol egy fő átlagosan 415 dollárért (118 ezer forint) étkezhet.
Alain Ducasse egy másik éttermében járunk, amely a világ egyik legszínvonalasabb gasztronómiai élményét nyújtja azoknak, akik készen állnak 550 dollárt (156 ezer forint) kifizetni egy kiadós étkezésért. Az ár többek között a ritka hozzávalók miatt ilyen magas, de aki Párizsba látogat, az egyébként is jobban teszi, ha nem egy maréknyi költőpénzzel indul útnak.
Az Egyesült Államok Beveryl Hillsében található az Urasawa étterem, amely fejenként 488 dolláros (139 ezer forint) árával az legmagasabb elit találkozóhelye. Asztalfoglalást szerezni nem egyszerű feladat, de a 30 fogásos étkezés érdekében megéri türelmesnek lenni. Az étterem mindössze 10 embert képes fogadni egyszerre.
A kaiseki (egy szertartásos japán többfogásos étkezés) szentélyének tartott étterem elképesztő vacsorákkal várja az éhes vendégeket, akiknek 600 dollár (170 ezer forint) pihen a zsebükben. A japán Kiotóban találjuk.
A new yorki Manahattanben, az Egyesült Államokban működik az USA legdrágább étterme, ahol egy fő 585 dollárért (166 ezer forint) étkezhet!
Megérkeztünk a világ legdrágább étterméhez, amelyet Spanyolországban, Ibiza szigetén találhatunk meg. Muszáj lesz mélyre nyúlni a zsebünkben, ugyanis fejenként 1.850 dollárba (526 ezer forint) kerül egy itteni étkezés. Ez az ár egy 15-20 fogásos menüt, művészeti bemutatót és egy háromórás műsort tartalmaz. Az étterem egyszerre legfeljebb 12 főt képes fogadni.
Ha nem is a legdrágább éttermek között szerepel, de nagyon különleges, ráadásul nem is kell érte messzire utazni, hiszen fővárosunkban található. A Spíler nemcsak egy nagyon vagány étterem Budán, hanem egy nagyon vagány rendezvényhelyszín Budán. Többféle finom fogás közül lehet válogatni, a hangulat pedig nagyon egyedi, ezért mindenképpen érdemes ellátogatni ide.
A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt.
Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!
Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.
A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.
Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!