Dubrovniktól mindössze egy órányi autóútra fekszenek Ston és Mali Ston (azaz „Kicsi Ston”) városkái. A fő látnivaló azonban mégsem ez a két település, hanem a 4,5 kilométer hosszú fal, ami összeköti őket egymással.
A fal egy 3 erődítményből és 31 toronyból álló komplexum részét képezi, amely a mai napig Európa egyik leghosszabb védelmi rendszere. Sőt, valójában az egész világ második leghosszabb védelmi fala a Kínai nagy fal után!
A Ston-i falrendszert a XIX. században használták utoljára védelmi célokra, manapság pedig a térség leglátványosabb emlékműveként jelöli büszkén a Pelješac-félsziget bejáratát. Egy kisebb összeg fejében fel is lehet menni a tetejére, és megcsodálni a kilátást – az Adriai-tengert, a völgyet stb. (megéri).
A közeli településeken találhatók továbbá a térség legjobb éttermei is, ezért akik hagyományos helyi ízekre vágynak, azok mindenképpen nézzenek szét Ston és Mali Ston kínálatában!
Šolta szigete olajfáiról és olajtermeléséről híres. A Splitből könnyedén megközelíthető földdarabkát meglepően kevés külföldi látogatja, annak ellenére, hogy az ország egyik legforgalmasabb turistacélpontja mellett fekszik.
Šolta mindössze 19 km hosszú, azonban szerény méretét eldugott, mélykék öblökkel kompenzálja, amik tökéletesek egy kis tengerparti kikapcsolódáshoz. A sziget továbbá temérdek gyógy- és fás szárú növény otthona, méhészeteiben pedig finomabbnál finomabb mézek készülnek.
Hasonlóképpen más horvátországi gyöngyszemekhez ezen a listán, Šolta is azok számára ajánlott, akik a békés, csendesebb kikapcsolódásra vágynak.
A Brijuni Nemzeti Park egy egész szigetcsoportot foglal magába, amely egykor Josip Broz Tito, Jugoszlávia volt elnökének magánbirtoka volt. A szigetek változatos kultúrát és tájakat sorakoztatnak fel az ide utazóknak.
A Brijuni-szigetcsoport könnyedén megközelíthető komppal, és nagyszerű kiruccanást biztosít azok számára, akik valahol Isztria déli partvidékén szállnak meg. Római maradványainak köszönhetően a szigetcsoport lényegében egy hatalmas nyitott múzeumnak tekinthető – a romok többsége a legnagyobb szigeten található. A szigetek nagy része gyalogszerrel és kerékpárral is felfedezhető, de vasútvonalak is vannak.
A szigeteken dinoszaurusz-lábnyomokat is feltártak, amelyek egyértelműen bizonyítják, hogy ezek a földdarabkák egykor őslények otthonául szolgáltak. Ma számos egzotikus (afrikai, ázsiai és dél-amerikai) állatfaj is szabadon él a szigeteken, amelyek nagy részét Tito telepíttette be az elnöksége során.
A szigetcsoport leghíresebb látványossága az a régi olajfa, amelyet a mediterrán térség legöregebb példányának tartanak. A szakértők szerint 1600 éves, és még a mai napig is terméseket hoz, amikből a helyiek olajat készítenek.
Ha egyszer a Beritnica-parton ébrednél, és nem emlékeznél rá, hogy hogy kerültél oda, akkor jogosan hihetnéd azt, hogy egy idegen bolygón jársz éppen. Ez a partszakasz Pag szigetének déli oldalán található, amiről inkább a fesztiváljairól híres Zrće kapcsán hallhattál. Azonban annak ellenére, hogy a bulik minden évben rengeteg turistát vonzanak a szigetre, Pag nagy része valójában meglehetősen érintetlen.
Ilyen érintetlen látnivaló a Beritnica-part is, ahol az ember tényleg úgy érezheti magát, mint aki egy másik bolygón kötött ki. A sziklás, tiszta vizű partot némi túrázás árán lehet megközelíteni, és habár az útvonal nincs jelölve, nagyon egyszerű követni, tehát nem kell attól félned, hogy eltévednél.
A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt.
Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!
Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.
A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.
Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!