Hogyan kezdjek el golfozni? Golf kezdőknek: Tippek és szabályok, amikről érdemes tudni.

Kövess minket facebookon!
Főoldal > Golf kezdőknek: Tippek és szabályok, amikről érdemes tudni

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Golf kezdőknek: Tippek és szabályok, amikről érdemes tudni


2020/07/31
Golf kezdőknek: Tippek és szabályok, amikről érdemes tudni
 Hogyan kezdjek el golfozni?  Golf kezdőknek: Tippek és szabályok, amikről érdemes tudni.

4. Golf tanácsok kezdőknek: Játszd le az első körödet

Előbb vagy utóbb eljutsz arra a pontra, hogy belevágsz első 18 szakaszos játékodba, azaz egy rendes versenybe. Eleinte bizonyára feszült leszel egy kicsit és izgulsz is majd, de ez teljesen normális ilyenkor. Ne halogasd csak azért, mert félsz tőle – ezzel csak kijössz a gyakorlatból. Ha már elég magabiztosnak érzed magad, hogy belevágj, tűzz ki egy napot és egy golfpályát, és menj el játszani!

 

Ha egyelőre nem szeretnél egy teljes játékot végigjátszani, akkor válassz egy 3 szakaszos (Par 3) versenyt. Ezek általában olcsóbbak és kevésbé hivatalos hangulatú játszmák jellemzők rájuk (persze a szabályok ezeken is érvényesek).

 

Az első kör tervezgetése során van néhány fontos dolog, amit figyelembe kell venned – később persze ezeket is megszokod majd.

 

Az időpont kiválasztása

Az első ilyen dolog, hogy melyik napra és napszakra foglalod le az időpontodat. A golfpályák hétvégente a legforgalmasabbak, szóval, ha teheted, kerüld ezt a két napot. A hétköznapoknak általában a reggeli, délelőtti órái a legsűrűbbek, ugyanis a nyugdíjas korosztály általában ilyenkor szeret játszani. Maradnak tehát a hétköznap délutánok, legalább is, ha valamivel nyugodtabb játékra vágysz, és nem szeretnél sietni a szakaszaiddal, hogy a többiek is sorra kerülhessenek mögötted. Persze ha találsz egy ritkábban látogatott pályát, akkor hétvégente is szerencséd lehet.

 

A golfpálya kiválasztása

Nem mindegy az sem, hogy milyen pályán játszod le első köreidet. Egyes pályák természetesen nehezebbek, mint a többi, ezért érdemes a legegyszerűbb pályán hozzászoktatnod magadat a golfozáshoz.

 

A pálya nehézségét a course rating pontszám alapján tudod meghatározni. A kezdőknek egy 70-es course rating alatti pályán érdemes elkezdeniük ismerkedni az éles játékkal. A pályák összes hossza is egy fontos szempont – kezdőként érdemes egy 5,8-6 km-es pályát választani. Ezek (legalább is a course rating pontszám) megtalálhatók kell legyenek a pálya webhelyén.

 

A verseny lefoglalása

Miután sikerült kiválasztani, hogy mikor és hol szeretnél játszani, le kell foglalnod az időpontot. A legtöbb helyen ezt már az interneten is el lehet végezni, de eleinte nem rossz ötlet felhívni a pályát, és jelezni, hogy lehetőleg egyedül szeretnél játszani, és nem mások ellen, egy csoport részeként.

 

A legtöbb golfpálya általában gyakran más csoportokkal párosítják azokat a csoportokat, amelyekben kevesebb, mint 4 fő játszik, hogy egyszerre többen lehessenek a pályán. Azonban az első versenyed során bizonyára te sem szeretnél vadidegenek előtt játszani. Kérdezz rá, hisz veszítenivalód nincs.

 

Ne aggódj viszont, ha mégis másokkal együtt kell játszanod. Nyugodtan közöld a többiekkel már a legelején, hogy most játszol először – sokan meglepően segítőkészek lesznek majd, és már az első versenyeden rengeteget tanulhatsz, ha tapasztaltabb játékosokkal kerülsz össze.

 

Az első versenyed napján

Amikor elérkezik az első játszmád napja, időben ellenőrizd, hogy mindened megvan-e a táskádban. Minden ütőd, labdád, kiegészítőid, stb. Ne felejtsd el golfcipőidet is magaddal vinni (ez általában nem fér el a táskában, ezért külön figyelj rá).

 

Amikor megérkezel a pályára, keresd meg, hogy hol kell bejelentkezni és fizetni, és intézd is el ezeket rögtön. Az illetékes eligazít majd, hogy mit hol találsz, beleértve az első tű helyét is.

 

Ne felejtsd el tovább, hogy a verseny során enned és innod kell majd, főleg ha egy hosszabbra nevezel be. Ha egy 18 lyukas (szakaszos) verseny áll előtted, akkor 4-5 órát is a pályán töltesz majd, ami idő alatt energia-utánpótlásra és persze sok folyadékra lesz szükséged. Ezeket általában beszerezheted a pályán, de a biztonság kedvéért nem árt bedobni némi ellátmányt a táskádba (és egy külön szatyrot a szemetednek!)

 

5. Golf tanácsok kezdőknek: Fejlődj

Első versenyed remélhetőleg szórakoztató és emlékezetes lesz, és a végén már azt fogod várni, hogy mikor lesz időd újra eljönni. A golf egy olyan sport, amibe nagyon könnyű beleszeretni, de nagyon nehéz igazán jól játszani. Lényegében az egyik legnehezebb sport a világon, ezért ha fejlődni szeretnél benne, akkor sok gyakorlásra és próbálkozásra lesz szükséged.

 

Na persze, nem kell világklasszis szintre lépned ahhoz, hogy élvezd a golfot, de egy ilyen versenyszerű játék akkor a legjobb, ha sikerélményt is érzel közben. Érdemes tehát folyamatosan javítani teljesítményeden és minél több gyakorlati tapasztalatot szerezni a pályán.

 

Azért persze a ló túloldalára sem érdemes átesni, hiszen szinte lehetetlen tökételesen játszani. Még a világ legnagyobb golflegendái is kerülnek néha olyan helyzetekben, ahol egyszerűen nem tudják, hogy pontosan mit és hogyan kellene csinálniuk (vagy nem képesek kivitelezni azt). Azonban a golf lehetőséget kínál arra, hogy mindig egy kicsit jobbá válj benne. Minél többet játszol, annál inkább rájössz majd, hogy a golf szépsége nem feltétlenül a győzelemben, hanem az ahhoz vezető útban rejlik.

 

Ha szeretnél folyamatosan egyre jobbá válni, akkor a pályán kívül is bővítheted tudásodat, méghozzá néhány jó könyv és oktatóvideó segítségével. Ahogy egyre mélyebben beleásod magad az ütési elméletek, technikák és egyéb koncepciók világába, rájössz majd, hogy a golf sokkal többről szól, mint labdák lyukakba ütögetéséről.

 

Idővel érdemes lesz felkeresned egy tapasztalt golfedzőt, aki segít kihozni belőled a legtöbbet. Az első golfleckédet érdemes az után elkezdeni, hogy lejátszottál legalább három versenyt egy bizonyos pályán. Persze egy jó edzőnek jó alapokra van szüksége, amikre építkezhet, ezért fontos gyakorolni, mielőtt eljutsz idáig – így figyelmedet arra tudod majd összpontosítani, amit az edző mond, nem pedig arra, hogy merre van a következő lyuk.

 

És az utolsó, de talán legfontosabb tanács következik! Lapozz kérlek! 
 


sport



Kövess minket
Iratkozz fel!
Ne maradj le a legfrissebb vitorlás hírekről és programokról
Vitorlás szakszótár

Hosszú hétvége

Ha egy ünnep keddre vagy éppen csütörtökre esik, akkor az előtte lévő hétfőt vagy az...

Ballon

A ballon a nagyméretű orrvitorlák gyűjtõneve, például spinakker.

Flottavitorlázás

Flottavitorlázás során több hajó, képzett szkipperekkel járnak be azonos útvonalat,...

Látnivalók a Városligetben

A Városliget az egyik legkedveltebb helye azoknak, akik szeretnek egy kicsit kiszakadni a szürke...

Babázás

Babázás: Kötélvég összefonása.
Vitorlázás: sportolóknak és amatőröknek egyaránt!

A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt.

Vitorlázás minden mennyiségben

Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!

Vitorlásversenyek

Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.

Vitorlás életmód

A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.

Vitorlás utazások

Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!

Honlapkészítés, webdesign, keresőoptimalizálás: Expedient
Marketing tanácsadónk a: Marketing Professzorok Kft.