10 Tipp kezdőknek – Így tanulj meg vitorlázni!

ZH

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A vitorlázás egy olyan hobbi amit, ha megtanulsz, egy életre szóló szerelem lesz, nem beszélve a vele járó izgalmas életstílusról. A vitorlázás által eggyé válhatsz a vízzel, élvezheted a szabadságot, ahogy a szél beletép a hajadba.. kell ennél több? Mondok még! A vitorlázás tökéletes aktív pihenés, de akár versenyszerűen is űzheted, ha már elegendő gyakorlattal rendelkezel. Ezek a tippek segítségedre lesznek ha kezdő vitorlás vagy, esetleg ha idén vágnál bele a vitorlázásba.

1.    Ismerd meg a vitorlázás alapismereteit!

Az első és legfontosabb, hogy mielőtt nekivágnál az első utazásnak, feltétlenül ismerkedj meg a vitorlázás legalapvetőbb kifejezéseivel. Tanulj akár könyvekből, akár az internetről, de mielőtt belevágnál a gyakorlatba, győződj meg arról, hogy ismered a különbséget a fontos fogalmak között!


2.    Tanulj profiktól!

Az alapismeretek elsajátítása után mindenképp keress fel egy tapasztalt oktatót és fektess be egy vitorlástanfolyamba. Tanulj a profiktól, hogy te is profi lehess. A Balatonon számtalan lehetőséged lehet megtanulni vitorlázni, például Zamárdiban, Balatonfűzfőn vagy Balatonföldváron. De más lehetőségeid is lehetnek vitorlázást tanulni, ha nem mennél el a Balatonig az agárdi Yacht Klubban is tudsz jelentkezni oktatásra. Oktatótól tanulni mindenképp kifizetődő lehet, hiszen ez nem az a sport, amit csak úgy egyedül elsajátít az ember, és ráadásul veszélyes is lehet.


3.    Felkészültség

Nézd meg az időjárás-előrejelzést minden alkalommal mielőtt kimész a vízre, hogy felkészülhess mindenre, amit az időjárás hozhat. Szükség esetén magaddal tudod vinni a megfelelő felszerelést, ruházatot és az alapvető időjárási felszerelést. A csónakázás és vitorlázás alapjai mindig felkészültséget jelentenek.

4.    Nyugodt vizeken

Ha még csak most kezded elsajátítani a vitorlázás alapjait és megtanulod vitorlázni, akkor az egyik legfontosabb kezdő vitorlázási tipp lehet számodra, amit érdemes megjegyezned, hogy eleinte inkább nyugodt és nem olyan forgalmas vizeken gyakorolj. Kezdőként sokat kell tanulnunk a vitorlás működéséről, így nyugodtabb környezetben nem lesz olyan frusztráló, ha valamit több ideig kell gyakorolnunk.

5.    Kezd kicsiben

Kezdésnek válassz egy kisebb csónakot, hogy megtanuld a vitorlázás csínját-bínját. Biciklizés előtt is először kismotorozunk vagy triciklizünk. Könnyebb megtanulni, hogyan kell vitorlázni kevesebb zsinórral és vitorlával. Egy kis gumicsónak érzékenyebb és könnyebben manőverezhető, és tökéletes a próbaborulás gyakorlására is. Egy vitorlával szerelt hajóval is kezdheted a vitorlázás alapjainak elsajátítását, így könnyebbé és kevésbé bonyolulttá tudod varázsolni a tanulást.


 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Kettlebell

 kettlebell

Karimatömítés

Az azbesztmentes karimatömítések a lapos nyugvótömítések legelterjedtebb típusai. Számos...

Denevér

A Denevér a nagyvitorla hátsó ívelt része.

Koloska Marina Balatonfüred

Koloska Marina Balatonfüred A Koloska Marina kikötőt a Paksi Atomerőmű RT....

Blokk

A Blokk meghatározását lásd a csiga szótárszónál.