Interjút készítettünk a sikers üzletemberrel és vitorlázóval, az Egykezes, Balaton kerülő verseny győztesével, Varga Lajossal. Elmondta nekünk mit vár az idei Kékszalag versenytől, kiket tart esélyesnek, és mikre lesz érdemes odafigyelniük a kezdő versenyzőknek.
Milyen hajóval indul?
A hajóm semmiképp sem egy luxus vitorlás, nem túrázásra tervezte Fa Nándor. Nagy méretét és szerkezetét az erős szelekhez álmodták meg.
Mi a hajó neve, hogyan lehet felismerni messziről azoknak, akik még soha nem látták?
A hajóm Nelson, leginkább a hatalmas fehér és kék vitorlájáról ismerhető fel, a test oldalán egy kék csíkkal.
Mit gondol, milyen időre számíthatunk, milyen Kékszalag lesz a 2017-es?
Előreláthatólag gyenge szelünk lesz, ami az én vitorlásomnak nem kedvez. Bízom benne, hogy ez változik.
Lesz-e rekord Ön szerint?
Ha marad a gyenge szél ahogyan az előrejelzés mutatja, akkor nem tartom valószínűnek.
Van valami különlegessége az idei Szalagnak az Ön számára?
A legfőbb cél, hogy egy jót vitorlázzunk a csapattal, és élvezzük a versenyt. Ami biztosan különleges lesz az idei versenyen, az az, hogy rengeteg katamarán indul, kíváncsi leszek rájuk.
Kiket tart a legfőbb riválisainak, kivel számít nagy harcra?
A katamaránokat nem tartom riválisnak, hiszen az egy teljesen más kategória. Az enyémhez hasonló 5-6 hajó közt lesz izgalmas számomra a verseny.
Mi a motivációja, mi hajtja?
Jó lenne az első 30 közt beérni (ebbe beleértve a könnyű szerkezetű katamaránokat is), annak ellenére, hogy az időjárás nem nekünk fog kedvezni.
El tudna árulni valami titkot, mint profi versenyző, melyet az amatőrök is tudnak hasznosítani a Kékszalagon?
Nem tartom magam profi versenyzőnek, de mint lelkes amatőr, mindenkinek ajánlom, hogy legyen nála legalább 5-6 liter víz, gyümölcslé, mert az ember a nagy hajtásban hamar kiszárad. Senki ne felejtse el naptejjel kenni magát, a kánikulában hamar leég az ember. Aki tud, figyeljen rá, hogy laza kézzel tartsa a vitorlázatot, inkább legyen szép gömbölyű, az viszi jól a hajót.
Hozzáfűzne még valamit ezeken kívül?
Igen, fontos lenne, hogy a túravitorlázók tekintettel legyenek a versenyzőkre. Ha szembe mennek egymással, ne a versenyzőnek kelljen kerülgetnie 20 óra feszített tempójú, fárasztó vitorlázás után.