Mivel egyikünknek sincs egy jósgömbje, hogy előre lássuk 2021 befejeztével, hogy mire számíthatunk a 2022-es évtől, egyetlen dologban lehetünk csupán biztosak – a fogászati technológiák továbbra is fejlődni fognak e területen, melyből nem csak a szakemberek, de a páciensek is egyaránt profitálhatnak. A rengeteg kiszámíthatatlan és ismeretlen tényezővel a COVID-19 körül, számolnunk kell azzal, illetve számítanunk kell arra, hogy a további biztonsági intézkedések a higiénia kapcsán megmaradjanak.
Most pedig, helyezzük fókuszba, milyen fogászati technológiák fejlesztik a szakmát 2022-ben.
Fogászati implantációs technológiák – robotika
Már számos fogászati implantációs módszerről beszélhetünk – mégis, amit még kevesen emeltek ki, az egy meglehetősen úttörő fogászati implantációs technológia. Beszéljünk tehát a robotokról!
A robotikát számtalan különböző műtéteknél használták már, ezzel is segítve, valamint bővítve az orvosok tudását és hozzáértését. Bár egyikünk sem fogja látni, ahogy robotok helyettesítik a szakembereket, a robottechnológiának hála fejlődött a szakma, jobb műtétekkel kapcsolatos eredményeket tapasztalhatunk.
A fogászatban a robotika javíthatja a pontosságot, a precizitást, magát a munkafolyamatot, illetve jobbá teheti a kezelés eredményét is a betegek számára. Míg a fogászati implantációk nagy sikerarányt mutatnak a betegek szempontjából, mint minden műtét kapcsán, itt is vannak kockázatok – idegkárosodás léphet fel, valamint az implantátum is meghibásodhat. Ez az a két terület, ahol a robotika segíthet a sikerességi ráta javításában, segítheti a sebészt, hogy a fogbeültetés során az fokozott pontossággal és következetességgel történjen meg.
Az orvosok azért léptek be az orvostudományba, hogy segítsenek a betegeken – tehát, ha az olyan eszközök, mint a robotika, még jobb eredményeket kínálnak számukra, akkor érdemes számolni a robotfogászati technológia gyakoribb használatával, különösen a fogászati implantátumok és más, összetetteb fogászati eljárások esetében.