Nekem Tihany az egyik kedvenc településem a Balaton parton. Valamiért mindig is olyan varázslatos volt a szememben, talán kétszer voltam a Balatonon úgy, hogy ne látogattam volna meg Tihanyt, de utána megtört a jég, azóta rendszeres vendég vagyok. Nekem kicsit Tihany egy más világ, van a Balaton (amit szitén imádok), és van a tihanyi mesevilág, bár lehet, hogy kicsit elfogult vagyok. Mindenesetre most összegyűjtöttem 5 szuper dolgot azoknak, akik szerint Tihany giccses, csupán a híres két toronyból, levendulapárnákból, és turista tömegekből áll. Nézzétek meg ezeket is, és csak utána vonjatok le következtetéseket: íme 5 dolog, amit imádok Tihanyban!
A hely, ahol jól lehet lakni
Rögtön az éttermeknél kezdenék, mert Tihanyban ennek igenis nagy jelentősége van, meg úgy összességében az egész Balaton parton. Talán nem lepődik meg senki ezen, de Tihany nem éppen a strandi bódéban elfogyasztott hekkekről, és lángosokról szól, itt az ínyencek is megtalálhatják a saját ízlésüknek megfelelő helyet. De leszögezném azt is, hogy a belvárosi éttermek, a látszattal ellentétben nem a turisták lehúzásáról szólnak. A skanzen jellegű belvárosan rengeteg étterem található, amiket igenis megéri kipróbálni. Nekem egyik személyes kedvencem a kicsit újhullámos Malackrumpli, amit először csak azért próbáltam ki, mert Tihany legjobb éttermének mondják, és nem kellett csalódnom, hagyományos vonalon mozogva pedig a Régi Idők Udvara Skanzen és Étteremet tudom ajánlani! Egy finom sütire pedig nincs is jobb hely, mint a Tündérsziget - nagyi sütödéje cukrászda!
#GALERIA-36#
Egy kis természet: A gejzírek
Sokan nem tudják, de Tihany mellett található Magyarország első tanösvénye, szóval, ha meguntátok a lubickolást, és degeszre ettétek magatokat, akkor felkerekedhettek, és ezen a túravonalon felfedezhetitek az érdekes vulkanikus gejzírképződményeket, de az út során különleges madárfajokat is elcsíphettek. Lóczy Lajos-sétaút kiinduló ponta a Sajkod melletti Apáti-templomromnál van, ami egészen az Apáti-hegyen, a Nyereg-hegyen és a Csúcs-hegyen keresztül a Szarkádi-erdőbe, majd a Gejzír-mező és az Aranyház érintésével az ősközségbe vezet. Innen pedig a Kiserdő-tető–Óvár–Barátlakások-útvonalon tudtok tovább haladni a tihanyi hajóállomásra. Sok-sok izgalmas felfedezni való mindössze 28 kilométeren!
Nyugalom szigete: Belső-, és Külső-tó
Van itt tó bőven, ha a Balaton nem lenne elég. Viccet félre téve, ezek a tavak tényleg nagyon hangulatosak, a nyüzsgő part után, szinte felüdülés itt sétálni egy kicsit. A Belső-tó Tihany belterületén van, valójában egy tengerszem, a Balatontól csupán egy karnyújtásnyira, ami vulkáni tevékenység hatására képződött. A festői környezethez az Apátság tornyai adják a hátteret, a gémeskút, a szürkemarhák és a tavon ringatózó csónakok pedig csak fokozzák ezt a látványt. A Külső-tó pedig tulajdonképpen a félszigetet létrehozó ősi vulkán krátere, amiben sűrűn benőtt vízi növények és különböző nádi madarak laknak, bár megközelítése nem a legegyszerűbb, nem érdemes kihagyni!
Kultúrából sosem elég
Persze a Balaton partján található települések fő vonzereje egyértelműen a Balaton, azért nem árt, ha egy-egy város rendelkezik némi kulturális kikapcsolódási lehetőséggel is. Szerencsére Tihany félszigetén ebből sincs hiány, kezdve a méltán híres Tihanyi Bencés Apátsággal, valamint a múzeumával, a talán sokak által szintén ismert KOGART kiállítással, vagy a Tihanyi Tájházzal, és folytatva a Levendula-házzal, valamint a Babamúzeummal, zárva a sort a Bujtor István Szabadtéri Színházzal.
Romantikus kis utcákból sincs hiány
Én a Pisky sétányt is imádom úgy ahogy van, de sokak szerint ez csupa giccs, és nagyon erőltetett, na meg persze tele van turistákkal. Én erre csak annyit tudok mondani, hogy hol máshol lennének a turisták, ha nem a szép, hangulatos helyeken? De, ha nem szeretnétek a tömegben sétálni, akkor ajánlom, hogy válasszatok egy másik utcát, ahol bár lehet, hogy nem lesznek kézművesek és vendéglátóhelyek sem, viszont lesznek nádtetős házak, romantikus utcák és csodás panorámák!