Angyalok tényleg léteznek, a tengerben kell keresni őket: Videón a legkülönlegesebb óceáni lények

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Mikor megláttam a videót őszintén megmondom, hogy azt gondoltam, hogy ez biztos valami manipulált felvétel, ilyen élőlények a valóságban nem létezhetnek, hiszen tényleg annyira csodálatosak, különlegesek, és egyben furcsák is, természetesen a szó legeslegjobb értelmében, hogy nem tudtam elképzelni, hogy igaziak lennének, nemcsak pedig valami gyönyörű grafikával rendelkező film részleteit látom éppen. De aztán utána olvastam, és döbbenten, persze emellett boldogan is láttam, hogy tényleg létezik tengeri angyal, és amit látok a videón az tényleg a valóság.       

Mit kell tudni a tenger angyalról?

Először is azt, hogy létezik, másodszor pedig, hogy csodaszép, átlátszó, csillogó, színes, egyszóval nagyon különleges. Tudományos neve Clione limacina, de hívják még meztelen tengeri pillangónak, tengeri angyalnak és közönséges klionnak is, illetve valahol a bálnaabrak elnevezést is használják erre a különleges élőlényre, hiszen a grönlandi bálna kedvenc eledele. A tengerek mélyén él, minimum 500 méterre a vízfelszíntől. A Jeges tenger és az Atlanti-óceán északi részén találkoztak már ilyen élőlényekkel kutatók, az első, aki tanulmányban számolt be a faj létezéséről Friderich Martens volt 1676-ban. A lényeg meglehetősen aprók, még kifejlett korukban is maximum 5 centiméteresre nőnek meg, a testük hosszú kúp, vagy kerek zacskóalakot vesz fel, a fejük pedig elhatárolódik a törzsüktől. Mozgásuk nagyon fejlett, úgy cikáznak a víz alatt, mint a pillangók, innen is a meztelen pillangó vagy a tengeri angyal elnevezés. Úszóikkal ugyanis le-fel tudnak csapkodni játszi könnyedséggel. Ha a mozgásuk során idegen test meglöki őket, akkór menekülésképpen egyből összecsapják vagy behúzzák az úszóikat és a tengerfenékre esnek.

Videó készült a titokzatos tengeri angyalokról

Te sem hallottál még a tengeri angyalokról? Ne érezd rosszul magad, nem a te hibád, igazából a tengeri angyalok nagyon titokzatos lények, még kutatók is nagyon kevés információval rendelkeznek róluk, nemhogy mi halandó emberek. A tengeri angyal az egyik legtanulmányozottabb létforma a tengerbiológusok körében, mégis keveset lehet tudni az életciklusáról. Alexander Semanov tengerbiológus, a Moszkvai Egyetem Fehér-Tenger Biológiai Állomásának búvárvezetője, aki a gerinctelen állatokra specializálódott csapatával már többször a jéghideg víz mélyére merült, hogy tanulmányozza ezeket a különleges élőlényeket. És nem hiába, profi fotós lévén felvételeket is készít az állatokról, amik segíthetnek a vizsgálatban, és most egy ilyen felvétel látott napvilágot. A kutató célja, hogy a tenger alatti világ bemutatásával növelje a tengerbiológia népszerűségét. Szerintem, ha valamivel, akkor ezzel a videóval biztosan sikerülhet!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Hekk

Mi is az a hekk és mi az a csacsihal? Sokan mondják, a hekk, mint hal nem is létezik....

Óvózászló

Piros zászló, mellyel versenyen jelezzük az ellenünk szabálytalankodó hajó és a zsûri...

Bolcni

A bolcni jelentése csapszeg.

Salgó polc

Salgó Polc

Frontális vihar

A frontális vihar a hidegfronttal érkező, gyakran zivatarral együttjáró vihar, mely több...