Ha valakinek felteszem a kérdést, mi szeretne lenni, mit szeretne az életben elérni, a legtöbben ehhez hasonlóan felelnének: szeretnék sikeres lenni, szeretném, ha sok pénzem lenne, én egy valamit szeretnék, gazdagnak lenni. Azonban csak nagyon kevesünknek adatik meg, hogy valóban milliárdokhoz jussunk bankrablás nélkül, persze vannak, akiknek sikerült már. Most jöjjön 10 tanács 10 milliárdostól, amik talán neked is segíthetnek, hogy elérd a célod!
#1: Bill Gates megfontolandó tanácsa
Azt hiszem Bill Gates-t senkinek sem kell bemutatnom, neve már szinte fogalom. Aki még sem ismerné, annak dióhéjban: a Microsoft alapítójáról és a világ talán éppen most a 2. leggazdagabb emberéről beszélünk, aki jelenleg már nem a gazdasági életben, hanem a jótékonykodásban, társadalmifelelősségvállalásban aktív. Hogy mi lenne az ő jó tanácsa? Koncentrálj a fejlődésre! „Habár az önfejlesztés néha egy olyan befektetésnek tűnhet, amikor az ember csak befektet, de semmi sem történik, ami megfogható, értékes, el kell hogy mondjam, hogy a kockázati tőke befektetés is hülyeségnek tűnhet…. aztán néha az ember olyan sikereket ér el vele, mint például finanszírozza a Google-t.”
#2: Warren Buffett megfontolandó tanácsa
Aki egy kicsit is jártas a pénzügyi, gazdasági életben, annak biztosan ismerős a milliárdos befektető neve is, akinek számtalan szuper pénzügyi tanácsa van, az egyik legfontosabb pedig a hosszú távban való gondolkodásról szól. „A sikeres befektetéshez idő, fegyelem és türelem szükséges. Nem számít a nagya tehetség, erőfeszítés, néhány dologhoz idő kell. Egy gyerek sem születhet meg hónap alatt, 9 nő terhességéből!”
#3: Jeff Bezos megfontolandó tanácsa
Az Amazon atyját Jeff Bezost sem kell minden bizonnyal senkinek sem bemutatnunk. Szerinte a kulcs, hogy legyünk misszionáriusok! Hogy miért? "Határozottan hiszem, hogy a misszionáriusok jobb termékeket készítenek… Jobban érdekli őket. Egy misszionárius számára nem csak az üzletről van szó. Kell lennie üzletnek, üzletelni kell, kell, hogy értelme legyen a vállalkozásnak, de nem ezért kell csinálni. Azért kell, hogy csináld, mert valami értelmeset csinálsz, ami motivál.”