Habár az Oris Diver’s Sixty-Five órái csak három éve vannak a piacon, a búvároknak készült termékcsaládnak e rövid idő alatt is sikerült egyedi pozícióba küzdenie magát a luxus karórák világában. Már önmagában is tiszteletre méltó, hogy egy márkának egy ilyen változatos és széleskörű választékot sikerült összehoznia néhány év alatt, de ami még ennél is lenyűgözőbb, az a Diver’s Sixty-Five órák elképesztő minősége.
A limitált Carl Brashear Chronograph
Nehéz olyan modellt találni az Oris felhozatalában, aminek szépsége ne ragadná magával az embert, azonban mindegyikük közül kitűnik egy, ami – ahogyan azt mondani szokás – „mindent visz”. Ez az óra nem más, mint a limitált kiadású Carl Brashear Chronograph 43mm, amely az Egyesült Államok Haditengerészetének első afroamerikai és amputált szaturációs búvára, Carl Brashear előtt tiszteleg.
Egyedi megjelenés
A Carl Brashear Chronograph bronz bevonata magabiztos eleganciát sugároz magából. Az óra vöröses bronzötvözetből készült, fényezett vázat kapott, mivel egyrészt ezt az anyagot használták az első búvárfelszerelésekben, és mert felülete idővel kékeszöld patinát vesz fel, ami csak még mutatósabbá teszi. Ez a patina egyébként különösen kihangsúlyozódhat az óra forgó keretén, egyéni megjelenést kölcsönözve minden darabnak. Szerencsére ezeket a lerakódásokat könnyedén el lehet távolítani anélkül, hogy ezzel ártanánk az óra vázának.
Sportos és egyben klasszikus stílusú
Az óra formája lényegében ugyan az, mint a 42mm-es Diver’s Sixty-Five darabnak, tehát nemcsak sportos, hanem klasszikus stílusú is egyben. A limitált kiadású darab 43mm-es átmérőjű, alig észrevehetően nagyobb kisebb testvérénél. A váz hátoldalán bevésett szaturációs búvársisak motívum, és egy idézet található magától Carl Brashear-től: „Nem az a bűn, ha padlóra kerülsz. Az a bűn, ha ott is maradsz.”
Matrózkék hátlap
Az óra egyébként 100 méterig tesztelt, ami nem feltétlenül mélytengeri búvár minőség, de kevésbé komoly merülésekhez tökéletes, szívét pedig az Oris Clibre 771-es kronográf alkotja. Egy ilyen mutatós vázú óránál felvetődik az aggodalom, hogy a számlap mennyire olvad bele az azt körülvevő keretbe. Nos, a Carl Brashear esetén nem kell ettől tartani, az Oris ugyanis egy gyönyörű matrózkék hátlapot választott, ami nemcsak könnyedén kivehetővé teszi a mutatókat és a számlapot, de tökéletesen illik az óra egyébként teljesen bronzszínű külsejéhez.
2,4 millió forint körül mozog az ára
A vázhoz egy dohánybarna bőrszíj jár, amelyen természetesen egy, az óra vázához passzoló bronzcsat is helyet kapott. A bőrnek köszönhetően nem sokan lesznek, akik ténylegesen vízbe merészkednek majd egy ilyen drága órával, de kétségtelen, hogy az összeállítás egy nagyon magabiztos eleganciát sugároz magából a szárazföldön. Szóval mit is takar itt a drága besorolás? Durván 5000 dollárt, ami átszámítva 1,4 millió forint magasságában mozog (habár használtan „valamivel” olcsóbban is hozzá lehet jutni).