Ezek a jelenségek, bármennyire is elképzelhetetlen, jelen vannak a világunkban. Van, amelyiket semmi pénzért nem hagynád ki, de akad, amit jobb csak képekről csodálni.
Számtalan olyan jelenség vesz minket körül világunkban, amelyeket természetesnek veszünk, és bekövetkezésük magától értetődő. Biztos, hogy megcsodálunk egy-egy megkapó naplementét néha napján, vagy észreveszünk egy szivárványt eső után, de a legtöbb esetben az elképesztő látványt nyújtó természeti jelenségek nem képzik életünk részét.
Azonban, ha tudod merre és mire figyelj, rá fogsz jönni, hogy sokkal lenyűgözőbb dolgokat is produkálhat neked a természet, mint egy naplemente vagy szivárvány. Jöjjön néhány példa:
Ha valaha készítened kellene egy felsorolást, hogy mik azok a jelenségek, amiket átélhetsz és a legdurvábbak, a tízes listádban biztosan lenne vulkánkitörés, viharos tengeren hajózás és még sorolhatnánk. De arra biztos, hogy nem is gondolnál, hogy a vihar és a vulkánkitörés egyszerre, egy időben is létrejöhet.
Pedig megtörténhet! Egy vulkánkitörés kellős közepén kialakulhatnak villámok. A kutatások eddigi állása szerint, elméletileg a kiváltó ok, hogy a vulkán kitörés közben pozitív töltéssel rendelkező törmeléket juttat az atmoszférába. Ez a pozitív töltés reakcióba lép a már jelenlévő negatív töltéssel, melynek következménye ez az őrületes jelenség.
Amikor a tenger felszínén jegesedés kezdődik- északi és déli sarkköri vizeken – van adott egy jégtábla, akkor adottak a körülmények, hogy ez a meglepő képződmény kialakuljon. A jeges felszín alatti sós víz koncentrálódik egy csőszerű örvénnyé, mely megindul a tengerfenék irányába. Az ezt körülvevő sós víz is megfagy körülött, annyira hideg, így lényegében jégcsapok képződnek a felszín alatt. Lenyűgöző nem?
A magashegységek meghökkentő képződménye az un. Penitentes jelenség, mely nevét lényegében arról kapta, hogy nagyon hasonló látványt nyújt, mint egy csapat fehérbe ötözött vezeklő szerzetes. Ezek az alakok ráadásul akár a 4 méteres magasságot is elérhetik!
Kialakulásuk feltétele az alacsony nedvességtartalmú levegő és a magaslati levegő, ilyen területek például az Andok egyes részei. Ha a feltételek teljesülnek, a napsugarak annyira égetővé válnak, hogy a hó lényegében elpárolog, a nélkül, hogy a folyadék állapot létrejönne. A kialakuló formák persze még jobban vonzzák a meleget.
Nos, ez a jelenség kicsit sem veszélytelen, ezt le kell szögeznünk. A szupercellák a viharfelhők felturbózott változatai, melyek könnyedén képesek tornádót produkálni.
Szintén említésre méltó, hogy a szupercellák a legdurvábbak a 4 legveszélyesebb vihartípusból, és valószínűleg látványra is a legfélelmetesebbek. Szerencsére az egyik legritkább típus is ez, és leginkább közép Amerikában fordul elő tavasz környékén. Mindenesetre, ha valaha is keresztezné egy ilyen az utad, az egyetlen tanács, amit jó megfogadni: Indulj az ellenkező irányba, Most!
Pontosan annyira észbontó, mint amilyennek hangzik. Ez a jelenség lényegében egy víz fölött képződő tornádó, ebből kifolyólag pedig a szárazföldre nem jelent nagy veszélyt. Viszont ha hajón vagy, akkor baj van, ezek az örvények elérhetik a 300 km/órás sebességet.
Valójában már gyanakszanak egyes szakértők, hogy a rejtélyes hajóroncsok hátterében ez a jelenség is állhat, például a Bermuda háromszög esetében, mert könnyen meglehet, hogy egyszerűen ezekkel a víztölcsérekkel történt szerencsétlen találkozások következményei az eltűnések. Bárhol létre jöhetnek nagy vízfelszínen, de kifejezetten gyakoriak Florida környékén, ahol 4-500 is kialakulhat egy évben.