Napfény, víz, hegyek, mesés tájak, bor, finom falatok, izgalmas kincsek, ez bizony mind a Badacsony. A Badacsony egyébként a Tapolcai-medence legmagasabb tanúhegye, amely a Balaton két öble között magasodik, kerülete pedig nagyjából 11 kilométer. Egy valódi ékszere a Balatonnak, ahová neked is érdemes ellátogatni, mondunk is 5 érvet, hogy miért!
#1: Az utánozhatatlan badacsonyi panoráma
A Badacsonyról nézve, a szőlőtőkék árnyékában üldögélve hihetetlenül gyönyörű a balatoni panoráma látványa, amit egyszer mindenkinek ki kell próbálnia. Itt kilehet élvezni az igazi gondatlanság élményét, amikor csak ülsz, élvezed a napsütést, hallgatod a csiripelő madarak halk muzsikáját, magadba szippantod a friss természet illatát, és csodálod az eléd táruló türkizkék vizet. Ha egy kis nyugalomra, igazi feltöltődére vágysz, akkor a Badacsonyt neked találták ki! A Badacsony egy kicsit más világ a Balatonon, nem feltétlenül a pancsolásról, a lángos illatról, a gyerekek zsibongásáról, és a színes bazársorról szól. De ez a más világ is legalább annyira jó, és tele van élménnyel!
#2: A híres badacsonyi borok
Ha kiejtem a számon, hogy Badacsony, valahogyan mindenkinek a borok jutnak legelőször eszébe, ami egyáltalán nem meglepő. A Badacsonyi borvidéknek már csak nem 2000 éves hagyománya van, a borvidék összes területe 4263 hektár, ahol különböző fehér, és vörös borokat is készítenek, mint budai, cserszegi, fűszeres, furmint, hárslevelű, irsai olivér, kéknyelű, nektár, olasz rizling, ottonel muskotály, pinot blanc, rajnai rizling, rózsakő, sárga muskotály, szürkebarát, tramini, vulcanus, zefír, zenit, zeus, cabernet franc, cabernet sauvignon, kékfrankos, pinot noir. Még egy legenda is kapcsolódik a borvidékhez: a 13–14. században számos nyugati rend küldött szerzeteseket Magyarországra, ők pedig kedvenc szőlőjük, a pinot gris néhány vesszőjét is magukkal hozták, majd ezeket a Badacsony oldalában nagy gonddal elültették, de mivel ez a szőlő sok gondozást igényelt, idejük nagy részét a hegyoldalon töltötték, fehér ruhájuk rendre bepiszkolódott. Amikor a munkából hazafelé tartottak, a helyiek látva ezt így szóltak: jönnek a hegyről a szürke barátok, és így alakult ki a legendás szürke barát bor. A vidék telis-tele van családi borászatokkal, kisebb nagyobb-hangulatos pincékkel. Üljetek be egybe, és egy finom bor társaságában csodáljátok meg a balatoni panorámát!