A Balatonba nyúló Tihanyi-félsziget ékköve a remek természeti adottságokban bővelkedő Tihany, számos nevezetességgel, és persze a visszhanggal. Most ezt a sokszínű települést mutatom be nektek.
Azon a félszigeten bukkanhatunk rá eme kis ékkőre, mely a Balatont kettészeli. A vulkáni működés nyoma még ma is látható itt-ott, és hazánk első tájvédelmi körzete is itt született meg.
Nem egy régészeti lelet tanúskodik arról, hogy a félsziget már az őskorban embereknek adott otthont, a római időkben pedig már mint átkelőhely működött.
Az alábbi képgalériában 36 gyönyörű jépet mutatunk Neked Tihanyról, érdemes mindet végiglapozni, hiszen mindhez fűztünk kommentárt, mi-hol van, és miért érdekes! Kattints az alábbi képre, galéria nyílik, majd a galériában a képeken lévő nyilacskákkal tudsz tovább lapozni!
#GALERIA-60#
A mai Tihany története
A mai Tihany története egészen 1055-ig tekint vissza, amikor is I. András itt jelölte ki a királyi család temetkezési helyét, s fölé bencés monostort.
A Tihanyi Apátságot a 13. századtól oklevelek kiállítására jogosult hiteleshegy, és a 16-17. században várként szolgált, majd egy évszázaddal később barok stílusban megújulhatott.
Mint turisztikailag frekventált hely, Tihany 1960-óta számít, legfőképp történelmi, és kulturális értékei, valamint a Balaton és a természet közelsége végett.
A település látnivalói
A Tihanyi Apátság
A település talán legismertebb, és legjelentősebb műemlék épülete a Tihanyi apátság, melyet I. András alapított 1055-ben, és annak román stílusban épült altemplomában található a sírmeléke is.
Amit ma láthatunk itt, a barokk stílusú kéttornyos templom most már Tihany legjelentősebb nevezetessége.
A tihanyi levendulások
Fontos látványosság a nyár eleji levendulavirágzás, és a település őslevendulása, ami már ötven éve öltözteti minden év júniusának végén lilába a hegyoldalt, és pillangók, méhek ezrei lepik el a helyet, hiszen az illata mindenkit elcsábít.
A tihanyi barátlakások
A Barátlakások is, valamint az Óvár-hegy földsáncrendszer, és a Babamúzeum sem utolsó turisztikai látnivaló, és mindenképp igyunk meg egy levendula limonádét is ha erre járunk. A barátlakások egy rövid túrával, a tihanyi nagy parkolóból érhető el.
A tihanyi Belső-tó
A Belső-tóhoz is érdemes ellátogatni, melynek semi köze nincs a Balatonhoz. Vízszintje annál több tíz méterrel magasabban van, teljesen más összetételű, mint a Balaton. Nagyon jó kirándulási lehetőségeket ad, érdemes megállni a partján lévő parkolóba, és onnan elsétálni a tó partján. Rengeteg ürgét lehet látni és a tihanyi szürkemarha csordával is itt találkozhatunk.
A tihanyi viszhang
A tihanyi visszhang (echo) mára már annyira nem hallható, hiszen a környező fák és bokrok miatt a templom falaki nem tudják visszaverni a hangot, és mint minden más település, Tihany sem olyan csendes már, mint volt. Ha mindenképpen a viszhangra vagyunk kíváncsiak, jöjjünk télen, vagy legalább csendes időben.
Értesülni akarsz Tihany újdonságairól, a programokról? Kövesd oldalunkat a Facebookon! Kattints IDE!
Programok Tihanyban
Azonban rengeteg neves író, költő jött ide inspirálódni a történelem során, mint Illyés Gyula, Szabó Lőrinc, vagy Németh László.
Minden évben színes programok, fesztiválok várják az érdeklődőket, akár családosokat is.
Ha ki kéne emelni ezek közül párat, az a Levendula fesztivál, a Kecskeköröm nap, a Lovasnapok, és a szüreti napok lenne.
Tihany egy kincsesláda a magyar tenger közepén, és kötelességünk ennek megfelelően viseltetni iránta.