Biztos vagyok benne, hogy mindenki szeme előtt meg van a kép a nyüzsgő New York-i utcákról, ahol a jelképessé vált taxik dudálják le egymást, gyalogosok tömege próbál átjutni a zebrán, mielőtt újra elkezdnének araszolni az autók. Ha még nem voltál ott, akkor is biztosan magad előtt van ez a kép, hiszen a filmekben is csak így láthattuk a megapoliszt, azért, mert egyszerűen ott ilyen az élet. Vagyis ilyen volt egészen eddig, a koronavírus járvány kitöréséig. Most pedig olyan, hogy egy egészséges tempóban lehet tenni a legforgalmasabb utcákon egy kört biciklivel, anélkül, hogy bármilyen forgalmi akadály miatt meg kelljen állni, vagy akárkivel is találkozni kelljen. Szinte döbbenetes a kontraszt.
A koronavírus rárúgta az ajtót az egyesült Államokra
Szinte még látom magam előtt a cikket, amiben nem is olyan rég azt olvastam, hogy Amerikában nincs baj, az Egyesül Államokat elkerüli a koronavírus járvány, most pedig több, mint fél millió fertőzött van. Kijelenthetjük teljesen egyenesen: az Egyesült Államok a koronavírus járvány új, és minden eddiginél nagyobb gócpontja. Elég vészjósló hírek érkeznek a tengerentúlról nap, mint nap, ideiglenes kórházat alakítottak ki a Central Parkban, a mentősök háborús üzemmódban dolgoznak, ha valakit 20 perc alatt nem sikerül újraéleszteni, akkor befejezik a próbálkozást, és még csak kórházba sem szállítják, egyszerűen nincs elég kapacitás erre, Donald Trump nemrégiben az egész országot katasztrófával sújtott területté nyilvánította. A statisztikák alapján több, mint 23 ezren vesztették életüket a koronavírus miatt az Amerikai Egyesült Államokban.
New York kiemelten rosszul áll
Bár az egész Egyesült Államokban elég rossz a helyzet, New York a leginkább érintett régió mind közül. New York állama is bőven kapott a vírusból, de magát New York városát sem kímélte a járvány. Csak a híres New York cityben több, mint 7000 haltak meg. És persze lehet azzal érvelni, hogy igen, de nagyon sokan laknak New Yorkban, ami igaz is, de semennyivel sem többen, mint a magyar összlakosság, sőt még egy kicsivel kevesebben is. De egyes hírforrások szerint ez a szám nem is mutatja a teljes valóságot, hiszen a koronavírusos statisztikákba nem kerülnek be azok, akik otthonukban, diagnosztizálatlanul halnak meg, pedig több jel is utal arra, hogy sokan koronavírusosak voltak közülük, feltehetőleg nincsen kapacitás ezek kivizsgálására.
Teljesen kihaltak New York utcái
Ezeket olvasva egyáltalán nem meglepő, hogy teljesen kihaltak az eddig nyüzsgő New York-i utcák. Sőt még a levegő is megtisztult, a NASA mérései szerint az előző éves adatokhoz képest a Boston, New York és Washington vonalon 30%-kal csökkent a nitrogén-dioxid-szint, ami a közlekedés csökkenésének köszönhető. A levegő megtisztult, a forgalom csökkent, tehát New York-ban minden adott ahhoz, hogy lehessen egy kört biciklizni, persze csakis egészségügyi okokkal, vagy a boltba. Mutatjuk is a videót a kihalt megapoliszról, amit egy biciklis készített!