A hullám Indonéziából indult, mára pedig egy roppant egyedi és különleges bútorstílus alakult ki az ötletből. A régi halászhajók és csónakok tovább élnek a belőlük készült szépséges bútorokban. Mutatjuk:
A bútortípus gyökerei Indonéziában erednek, ahol a halászhajók roppant tartós és értékes alapanyagokból, kézzel készültek. Az alapanyaguk általában vasfa, mahagóni és teak, melyek méltán híresek elképesztő tartósságukról, ellenálló képességükről.
Tehát a halászó családok kézzel épített hajóikat egyedivé tették színes festésekkel és faragásokkal, majd generációkon át használták őket, mígnem a hajók állapota romlani kezdett, és a napi rendszerességű sok évtizedes használat után egyes részeik javítása már túl sok pénzbe és időbe került volna. Ennek következtében számos vízi jármű leselejtezése került. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a még ép részeket nem hagyták az idő martalékául. Kreatív és gyönyörű módját kezdték el alkalmazni az újrahasznosításnak.
Az ép faanyagokból elkészült bútorok épp oly időtállóak, mint azelőtt csupán új formát öltnek. A választék mára fantasztikusan kibővült, hiszen a nyugatról érkező turisták és üzletemberek is roppant fantáziadúsnak és stílusosnak találták ezeket a bútordarabokat, évről évre több üzlet és bútorüzem nyílt, mára pedig a világ számos pontján kereskednek ezekkel a szemet gyönyörködtetően egyedi bútorcsodákkal, melyek igazán méltó reinkarnációi elődjeiknek, a színes és fáradhatatlan halászhajóknak.
Összegyűjtöttünk néhány nagyon szép darabot, a következő oldalon láthatóak:
Kicsit sem utolsó szempont, hogy számos cég, mely ezzel a bútorágazattal foglalkozik a fenntarthatóság és az újrahasznosítás jegyében is minőségi munkát végez, nem csupán alapanyagaikat tekintve, de társadalmi felelősségvállalás terén is elől járnak.
Következzenek a képek, jó nézelődést: