Magyarországon nagyon sok gyógyító hely található, ahol nagyobb a Föld rezgésszintje. Ezen kívül még számos kegyhely is létezik hazánkban, amely kedvelt zarándokhely. Ezek közül választottam ki most Nektek néhányat!
Bükkszentkereszt bemutatása
A Bükkszentkereszten található Boldogasszony köve egy dombon foglal helyet, ahol gyógyító köveken, vagy kövek között padokon pihenhetünk meg. Miskolctól néhány kilométerre található. A kő nevét Szűz Máriáról kapta, a legenda szerint ugyanis az erdő mellett haladt el, leült egy kőre, innen ered a kövek elnevezése. Emberek ezrei látogatják évente ezt a helyet, melynek gyógyító, feltöltő hatását természetgyógyászok is igazolják. A kövek hatását az is alátámasztja, hogy a Bükkszentkereszt tiszta, hegyi levegőjén élő emberek átlagéletkora nagyobb, mint a Magyarország más régióiban élő lakosoké. A magasabb rezgés igazolásául szolgál még az a tény is, hogy az idelátogatók közül a Föld energiáira érzékenyebben reagálók tenyerük zsibbadását, bizsergését érzik. A folytatáshoz lapozz a következő oldalra!
Dobogókő – Pilisszentkereszt
Dobogókő 25 méterre fekszik Budapesttől Pest és Komárom megye határán. Nevét a Visegrádi-hegység legmagasabb pontján (700 méter) fekvő kőről kapta, valamint arról, hogy Pilisben található Földünk szívcsakrája, azaz „dobogó szíve.” Dobogókő minden évben turisták és kirándulók kedvelt célpontja, mert amellett hogy teleszívhatjuk a tüdőnket tiszta, hegyi levegővel, közben a hegytetőről meseszép kilátást csodálhatunk meg, és a „megszállott” túrakedvelőknek is kedvez a hely sok látnivalójával (Ferenczy-szikla, Rám-szakadék, Zsivány-sziklák, stb.) és túraútvonalaival. A cikk folytatását a következő oldalon találod!
Máriabesnyői-, és Máriapócsi kegyhely
Máriabesnyő Gödöllő városához tartozik. Búcsújáró templom, amely a második leglátogatottabb zarándokhely Magyarországon. A római katolikus plébánia templomot Nagyboldogasszony Bazilikának is nevezik. A Grassalkovich Antal és felesége által alapított templom kétszintes, felső szintjében helyezték el a Loretoi Mária-szobor másolatát, mely Máriabesnyőt híres búcsújáró hellyé tette. Az alsó-templomba belépve különleges csend fogad bennünket, körülkerített szoborral, virágokkal és sok-sok „hála” és „köszönöm” táblával. Sok beteg hozzátartozója látogatja meg ezt a helyet, és csodás gyógyulásokat tapasztalnak.
Máriapócs Nyíregyházától 30 km-re fekszik, az észak-kelet magyarországi régióban. A Szent-Mihály templomnak, azaz Mária Kegyhelynek nevezett templomnak ez a 2000 lakost számláló korábban falu, ma már város ad otthont. Híres búcsújáró hely. 1696-ban könnyező Mária szent képe tette zarándokhelyé. A cikk folytatását a következő oldalon találod!
Csíksomlyó
Csíksomlyó ma nem tartozik Magyarországhoz, de mivel régen részét képezte, így fontos megemlíteni ezt a nagyon híres Mária-kegyhelyet. A Pünkösdkor minden évben több százezres tömeget vonzó zarándokhely Erdélyben foglal helyet nem messze Csíkszeredától. A Pünkösdi megmozduláson kívül éves szinten is szinte számokkal leírhatatlan az idelátogatók száma egyrészt a kegytemplom, másod sorban a látnivalók (Nepomuki Szent János-kolostor, Csíksomlyó borvízforrás, Kissomlyó-hegy) miatt. A templomban elhelyezett Mária szobor hársfából készült, és a szoborral történt csodás történések tették a helyet zarándokhellyé. A templomba látogatók megsimogathatják a szobor lábát és áldást kérhetnek magukra és szeretteikre.
Ha ezen csodás helyek bármelyikét meglátogatjuk, egész életre szóló élményt szerezhetünk.