A Jazz szerelmesei örvendezhetnek, hisz végre Magyarországon is hallhatjuk élőben Gárdonyi Lászlót a Müpában, aki egészen Amerikáig vitte a magyar Jazz képviseletét! 2016-ban végre itthon hallhatjuk világhírű zenéjét!
Gárdonyi László végre Budapesten koncertezik a Művészetek Palotájában!
Én, személy szerint mindig is nagyon kedveltem a Jazz zenei stílus lágy hangzását és hangulatát. E stílus Amerikából indult, így nem csoda, hogy sok magyar is megfordult már a Jazz hazájában, hogy elsajátíthassa e zenei stílus művészetét. Így történt ez Gárdonyi Lászlóval, aki sok sok éve már, hogy elhagyta Magyarországot, és az Egyesült Államokban próbált szerencsét, honfitársait követve. A legutolsó fellépése itthon 2009-ben volt, a Magyar Jazz Ünnepén, a Budapest Jazz Club-ban és a Márványteremben. Ez hosszú idő, nem csoda, ha alig várja minden magyar, hogy újra hazánkban is színpadra lépjen. Már nem kell sokat várni rá, hisz január 22-én végre élőben is hallhatjuk csodás zenéjét Budapesten, a művészetek fellegvárában, a Müpa épületében.
Néhány érdekesség Gárdonyi Lászlóról
- 1987-ben első díjat nyert a Great American Jazz Piano Competition nevezetű versenyen. // Ez a Jacksonville Jazz Festival keretében rendezett verseny.
- Teljes-állású zongora professzor a Berklee-n.
- Első lemeze Miroslav Vitous-sal és Ian Froman-nel, második Dave Holland-del és Bob Moses-szel jött ki az Antilles/Island lemeztársaságnál 1988-ban és 89-ben.
- 1993-ban a Sunnyside Records szerződést kötött vele, és ez a kapcsolat a mai napig fennmaradt.
- 1987 óta kitünő kritikai fogadtatásban részesülnek a lemezei, koncertjei. A New York City Jazz Records kritikusa "musician's musician"-nek nevezte Lászlót – egy olyan valaki, akinek a zenéjét a többi jazz zenész nagy figyelemmel kíséri. A Jazz Times Magazine "egyike a modern jazz egyéni stílus-teremtőjének" és "félelmetes improvizálónak" nevezte.
A Laszlo Gardony Quartet a Birdland-ben
Gárdonyi, aki már ötéves korában kis darabokat improvizált zongorán, mindig fogékony volt az őt körülvevő zenei stílusokra; a klasszikus zene, a pop, a progresszív rock és a blues is formálta zenei szókincsét, mégis a jazz őt ért hatása mutatkozott a legmélyebbnek. Koncertjének különlegessége, hogy az a John Lockwood és Yoron Israel kíséri, akik „telepatikus képességű” játszótársai immár tizenhárom éve.
Vár téged a Müpa étterme egy finom vacsorára az előadás után!
Az előadás után lesz mit megvitatni, valószínűleg sokáig emlékezni fogunk koncertjére, hisz nem sok az esély rá, hogy a közeljövőben újra Magyarországon hallhatnánk zenéjét. Ezért is, az előadás után ne tervezz egyből haza indulni, előtte üljetek be a társasággal, barátokkal, családtagokkal vagy a pároddal egy finom vacsora erejéig egy igazi fine dining étterembe, melyről kevesen tudják, hogy egy épületben található a Ludwig Múzeummal és a Müpával. Foglalj asztalt időben, ugyanis az előadások után sokszor előfordult már, hogy teltházzal találhatták szembe magukat a vendégek. Ezt ide kattintva akár már most meg is teheted. Jó szórakozást kívánunk az előadáshoz!