A négy leggyakoribb tévhit a fogfehérítésről – mi az igazság?

SzSz

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A fehér fogak mindig is sokat segítettek az előnyös megjelenésben. Amellett azonban, hogy vonzóak, a fehéren csillogó fogak az egészséges szervezet árulkodó jelei is. Nem csoda tehát, hogy a fogfehérítés egy olyan népszerű eljárás, azonban egészen meglepő tévhitek övezik, amiket a mai cikkünkben szeretnénk megdönteni és megmagyarázni!

„Az aktív szén használatával biztonságosan és hatékonyan fehéríthetjük a fogainkat”

Habár az elmúlt évek során számos arc- és bőrápolási termékben jelent meg az aktív szén, mint összetevő, a fogorvosok mind egyet értenek abban, hogy ennek az anyagnak semmi keresnivalója az ember szájában.

Függetlenül attól, hogy mit hallasz a bloggerektől és az Instagram influencerektől (akik általában nem szakképzett fogszakértők vagy orvosok) nincs tudományos bizonyíték arra, hogy az aktív szén biztonságosan fehérítené a fogakat. Sőt, a fogorvosok épp, hogy nem javasolják a használatát, ugyanis súrló hatása miatt kárt tehet a fogzománcban és a fogínyben is.

Tehát habár bizonyára csábító lehet minden interneten olvasott olcsó technikát kipróbálni a fogak fehérítésére, jobb, ha az ilyen feladatokat egy tanult szakorvosra bízza az ember, aki bizonyítottan hatékony és biztonságos módszerekkel dolgozik.

„Nem ihatsz kávét és teát, ha fehér fogakat szeretnél”

Habár a tea és a kávé valóban könnyedén okozhatnak elszíneződést a fogakon, ez nem jelenti azt, hogy végleg le is kell mondanod róluk. A tea, kávé, és minden színező hatású ital rendszeres fogyasztása besárgíthatja a fogzománc külső rétegét, azonban rendszeres fogorvosi kezelésekkel ezt az elszíneződést könnyedén el lehet tüntetni. Fontos persze az is, hogy rendszeresen alaposan megmosd fogaidat, függetlenül attól, hogy iszol-e ilyen italokat.

„Ha érzékenyek a fogaid, akkor nem fehérítheted ki őket”

Egyesekben az a tévhit alakult ki, hogy a fogfehérítés károsítja a fogakat. A kezelés alatt valójában azt érzed, ahogy a fogad a fehérítés közben fellépő hőingadozásra reagál. Ez csupán átmenetileg okoz érzékenységet, és egy idő után teljesen elmúlik majd.

Ha mégsem, minél előbb menj vissza fogorvosodhoz, aki segít megállapítani a probléma okát, és tájékoztat a kezeléséről (valószínűleg gyógyszereket ír majd fel rá). Az érzékenységet általában valamilyen más szájegészségügyi probléma okozza, ezért fontos, hogy minden ilyenről beszámolj fogorvosodnak a fehérítés elkezdése előtt.

„A fogaid nem tűnnek majd természetesnek a fehérítés után”

Egyesek attól tartanak, hogy természetellenesen fehér fogaik lesznek a fehérítést követően. Ennek elkerülése érdekében a fogorvosok többféle árnyalatot is felkínálnak pácienseiknek, amelyek közül kiválaszthatják a nekik tetsző fehérségűt.

A legtöbb fogfehérítés ráadásul nem egyszerre, hanem fokozatosan történik, így a pácienseknek van némi idejük eldönteni, hogy mennyire fehér fogakat szeretnének. Ha úgy érzed, hogy néhány alkalom után elégedett vagy az eredményekkel, akkor nem muszáj elmenni a többi kezelésre – na persze erről egyeztess fogorvosoddal is.

Ha Te is szeretnél egészséges és hófehér fogakat, akkor válaszd a PureDental csapatát, ahol komplex fogászati kezelésekkel várnak! Ismerd meg szolgáltatásaikat és kérj időpontot rendelőjükbe az alábbi linkre kattintva: fájdalommentes fogászat!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Élkötél

A hátsóél kivételével a vitorla élekre kötelet varrnak fel, mely meghatározza a vitorla...

Fonyód Vitorláskikötő Zrt.

A Balaton nyugati medencéjének déli partján található a Balatoni Hajózási Zrt. Keresztes...

Felmenetel

A felmenetel a hajó szélirány felé történő irányváltoztatása. A felmenetel szélbeállásig tart.

Aliga - Club Aliga

Club Aliga Vitorláskikötő bemutatása: A Club Aliga kikötő a Balaton keleti...

Bugsprit

A bugsprit meghatározását lásd az orrsudár szótárszónál.