Farkasok fürödtek a Balatonban, frászt kaptak a fürdőzők

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Nem kell a cápáktól félni a Balatonban! – te jó ég, hányszor hallottam mostanában ezt. És ez igaz is, a Balatonban nem honosak a cápák, abszolúte senkinek semmi ok a Balaton habjaiban fürdőzve heves szívdobogást produkálni, ha valami furcsa jelenségre kapja fel a fejét, mert az bizony nem cápa. De tudjátok, ha egy baj elhárul, jön rögtön egy másik. Fonyódon ezt a saját bőrükön tapasztalhatták a fürdőzők, amikor hirtelen négy farkast pillantottak meg a vízben. Hogy kerültek farkasok a Balatonba?

Hogy kerültek farkasok a Balatonban?

Manapság már tényleg semmin nem lehet meglepődni… Negyven fok? Harminc fokos Balaton? Medvék? Párducok? Farkasok? A Földünk működése olyannyira felboruló félben van, ahogy nagymamám mondaná, olyannyira „egyre bolondabb világot élünk, hogy semmin sem kell meglepődni már”. Azért arra csak felkapja az ember a fejét, ha farkasok lubickolnak a Balatoni strandokon, nem? Hát persze, és hiába valóak most az összeesküvés elméletek, a farkasok nem a globális felmelegedés miatt kerültek a Balaton vizébe farkasok, sőt az igazság az, hogy nem is farkasok voltak azok. Ugye ti is emlékeztek ezekre a dolgokra, amikor a kóborló tigrisről kiderült, hogy egy csak egy ártatlan vizsla? Én ezért nem mertem menni kirándulni sokáig, de ti menjetek a Balatonra, ugyanis a farkasoknak nézett egyedek csak a farkasokra nagyon hasonlító kutyusok voltak!

Farkaskutyák a Balatonban!

Szóval tegyük helyre a dolgokat: nem farkasok, csupán a farkasokhoz kísértetiesen hasonlító kutyák fürödtek a Balatonban, méghozzá egy erre kijelölt helyen, a fonyódi kutyás strandon. a fürdőzők először teljesen lesokkolódtak, frászt kaptak, amikor meglátták őket, de később tisztázódott a félreértés. Kiderült, hogy a farkasoknak nézett egyedek valójában csodaszép, jól nevelt kutyák, akik a világon senkinek nem ártanak, és egyáltalán nem jelentenek veszélyt. A hatalmas csehszlovák farkaskutyákat később több strandoló is megcsodálta. Nem mindennap lát ilyet az ember, ez a faj nem annyira elterjedt, mint a tacskó, vagy a puli!

A farkaskutyákról

A csehszlovák farkaskutya (vagy Vlčák/Vlčiak) egy viszonylag fiatal fajta, lehet, hogy éppen ezért sokan nem is ismerik. Eredete 1955-re vezethető vissza, Csehszlovákia területén a kárpáti farkas és a német juhászkutya keresztezésével jött létre. A cél egy a német juhásznál egészségesebb munkakutya kialakítása volt, ami nem sikerült. Ennek oka, hogy a farkas vér miatt ezek a kutyák nehezebben kezelhetőek, nem olyan könnyen képezhetőek. ennek ellenére elterjedt a fajta, olyannyira, hogy még a magyar tengerbe is eljutottak! 
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Hafenmeister

Hafenmeister (ejtsd:háfenmájszter): kikötőmester

Cumolonimbus

A cumolonimbus egy 1-2 km magasan kezdődő és 12-14 km magasságig felnyúló zivatarfelhő....

Óvózászló

Piros zászló, mellyel versenyen jelezzük az ellenünk szabálytalankodó hajó és a zsûri...

Abdrift

Az abdrift a hajó oldalra való sodródása, csúszása.

Cunningham

Cunningham – a nagyvitorla elsõ élének feszítésével a vitorla öblösségének helye...