Az első két részben számos szuper hellyel ismerkedhettetek meg, mely a Balatonnál vár titeket, ám ha még ez sem volt elég, most itt a harmadik rész is, szuper programok várnak rátok! :)
1. Sümeg – Vár
Hazánk egyik legszebb vára ez, mely még viszonylag épen is maradt. Tökéletes kiránduló célpont és számos szuper programlehetőséget is magában rejtő hely ez, ahol mindenki számára érdekes programok vannak, gyerekeknek is. Ilyenek például a lovagi játékok, a borkóstolók, de osztálykirándulások szervezésére is lehetőségünk van.
2. Zamárdi – Tengeri Akvárium
Maga a Balaton nem szolgál túl sokszínű élővilággal a partoknál, hiszen néhány hal és sok bosszúságot okozó hínárokon kívül nem nagyon van itt más. Azonban a tó mellett, Zamárdiban egy csodálatos magángyűjtemény részesei lehetünk, ahol cápák, tengeri uborka és sok más gyönyörű, lenyűgöző tengeri élőlény vár minket, ezzel remek szórakozási lehetőséget biztosítva gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt.
3. Zalaszántó – Kotsy Vízimalom
Már maga Zalaszántó községét egy mesebeli környezet öleli körbe, ám az itt található vízimalom is szuper látványosság, mely a Balaton-felvidéki Nemzeti Park tulajdonát képezi.
A malomkerék ma is működésben van és nagyon jó úticél azoknak, akik akár kisgyermekkel szeretnének kisebb kirándulást megtenni a magyar tenger környékén.
4. Gyulakeszi – Csobánc Vár
Innen is lélegzetelállító kilátás nyílik a Balatonra és az azt körülölelő dombokra, síkságokra.
Szép időben Szigliget és maga a teljes Tapolcai-medence is belátható innen, a fárasztó ám könnyen járható kaptatón juthatunk fel ide és a közelben még szalonna sütésre, valamint bográcsozásra is lehetőségünk van, amely tökéletes levezetés lehet egy kirándulós, nyári estének.
5. Kis – Balaton
A mérnöki tudomány és a bámulatos élővilág ötvözete ez a hely, mely hazánk egyik legszebb területei közé tartozik. Egészen a 17. század végig pusztán a Balaton öble volt, azonban később a Sió – zsilip is megépítésre került, így akkori funkcióját elvesztette, mely a Zala hordalékának lerakóhelyét jelentette. A terület egyébként 1951-ben védetté lett nyilvánítva, az idelátogató pedig páratlan és sokszínű élővilágot láthat, mely tökéletes harmóniát alkot az emberi kéz formálta dolgokkal együtt.