A fiatalok körében a legnépszerűbb videómegosztó oldal a TikTok lett, de ezzel a kínai alkalmazással kapcsolatban több adatvédelmi probléma is felmerült már. Ennek ellenére Donald Trump saját bevallása szerint nem emiatt akarja ő betiltani a TikTok-ot.
Létezik olyan, hogy betiltanak egy alkalmazást?
Nos Indiában már betiltották, és az USA-ban is be akarják. Ezt az alkalmazást már több mint két milliárdan töltötték le, ahol rövid, tátogós vagy néhol vicces videókat lehet megosztani, készíteni, vagy kedvelni. A kínai tulajdonos cég, a ByteDance nem igazán örül ennek a sikernek, ugyanis Indiában június végén, és most lehet, hogy az Egyesült Államokban fogják betiltani az applikációt. De vajon miért gond a különböző nagyhatalmaknak az, hogy egy kínai alkalmazást élveznek a fiatalok.
Mi a baj a TikTokkal?
Amit legtöbbször fel tudnak hozni a TikTok ellen, hogy a kínai törvények alapján, a hatóságok kérésére a cégnek kötelező lenne az összes adatot kiadni a kínai kormánynak. A ByteDance ezt megcáfolta, hogy ilyen még sose történt, és ha a jövőben a kormány ilyet kérne tőlük, ők akkor sem adnának ki semmiféle adatot. Ezen kívül az is kiderült, hogy az amerikai felhasználók adatait ne Kínában, hanem Kaliforniában, illetve Szingapúrban őrzik. Ez mind szép és jó, de ha figyelembe vesszük azt, hogy a TikTok nemrégiben belekeveredett egy elég komoly adatvédelmi problémába, akkor a cég szavahihetősége nem túl jó. Az derült ki márciusban, hogy ez a videómegosztó alkalmazás figyeli, hogy mit tettünk be a telefonunkon a vágólapra. A TikTok eleinte más alkalmazásokra mutogatott, hogy nem ők az egyetlenek ezen a téren, mikor már eldurvultak az események, akkor eltávolították ezt a funkciót. Később azt mondták, hogy erre a funkcióra azért volt szükség, hogy a spameket ezzel hatékonyabban ki tudták szűrni.