Design Hét - Kiosztották a Magyar Formatervezési Díjakat

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Szárazsó-inhalátort, esőkabát-kollekciót és interaktív mesét is jutalmazott idén a Magyar Formatervezési Díj zsűrije. Az elismeréseket hétfőn Budapesten, a Design Hét keretében a Műcsarnokban adták át, ahol kiállítás is nyílt a legjobb munkákból.

A Magyar Formatervezési Tanács és a Nemzetgazdasági Minisztérium pályázatára több mint 250 munkával neveztek. Mint Bendzsel Miklós, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke az ünnepélyes díjátadón elmondta, a pályaművek legnagyobb része termék és terv kategóriában érkezett.
    
A termék kategóriában formatervezési díjat kapott a Co&Co Desigcommunication Kft. orrban és garatban is használható mobil szárazsó-inhalátora és Földi Petra dizájner-tervező nyolc darabból álló női és férfi esőkabát-kollekciója.
    
A vizuális kommunikáció kategóriában A kiskakas gyémánt félkrajcárja című, mobileszközre készült interaktív mese, Karasz Dániel, Szepesi Szűcs Barbara és Ruttkay Zsófia munkája nyert.
    
A tervek között Benedek Zsanett és Lakos Dániel Faces elnevezésű játékát díjazták, amelynek alapelemei egyszerű, ferdén lemetszett háromszögletű hasábok, amelyeket a játékosnak folytonos módon, csak törés nélkül szabad egymás mellé helyeznie.
    
A diákmunkák közül Pais Panni, Püspök Balázs és Cosovan Attila Light Me elnevezésű, faág formájú elemekből álló lámpacsaládját és Filczer Balázs Dora névre keresztelt, világító kerékpáros bukósisakját díjazta a zsűri.
    
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) Kultúráért Felelős Államtitkárságának különdíját Farkas Anna csillagkonstellációra épülő arculattervéért vehette át. Az Emmi Felsőoktatásért Felelős Államtitkárságának különdíját Szabó Zsófia, Hanula Zsolt, Ughy Szabina és Áldozó Krisztián Kis hungarikumhatározó-sorozata és Balázs Klárának a József Attila Terv által érintett terület szociológiai vizsgálatából kiinduló adatvizualizációs projektje érdemelte ki.
    
A Hipavilon Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség Nonprofit Kft. különdíját Gyimóthy György fából készült, Shin elnevezésű étkezőgarnitúrája kapta.
    
A Design Management Díj pályázata - amelyre idén mintegy 500 pályamunka érkezett - azokat a vállalkozásokat szólítja meg, amelyek a design eszközeivel eredményesen élnek. A díjat idén a Cserpes Sajtműhelynek ítélték oda, elismerő oklevelet kapott a Budapesti Közlekedési Központ, a Magyar Állami Operaház, valamint a L'Office újgenerációs iroda.
    
A legjobb munkákat bemutató kiállításon látható alkotások azt az egyedi és újító látásmódot képviselik, amely Magyarország erőssége - hangsúlyozta a hétfői eseményen Orbán Gábor, a Nemzetgazdasági Minisztérium adó- és pénzügyekért felelős államtitkára.
    
Kiemelte, hogy a magyar gazdasági növekedés egyik hajtómotorja és a világpiaci versenyben való helytállás egyik záloga az innováció. A dizájn, a formatervezés és a kreativitás innovációs területnek számít - mutatott rá az államtitkár.    
    
A kiállítás október 20-ig látható a Műcsarnokban.
 

Forrás: MTI


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Log

Log - hajósebességet mérõ müszer

Trapéz

Sok jolle és tőkesúlyos hajón hazsnálnak trapézt. Trapézolás közben a mancsaft, vagy pl...

Répa

Répát általában akkor húzunk, amikor a spinakker vagy más hátszélvitorla megtekeredve,...

Üzleti rendezvényhelyszín

Egy üzleti rendezvényhelyszín nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az adott rendezvény sikeres...

Melges 24

Melges 24 vitorlás hajó történet,bemutatás,leírás 1992-ben Buddy Melges megnyerte az...