5 csapatépítő játék, amit nem hagyhattok ki idén nyáron!

ZH

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

5 szuper nyári csapatépítő játék, amikkel garantált a jó hangulat – plusz tipp, hogyan tehetitek emlékezetessé a programot csapatépítő wellnessel!

Csapatépítő játékok


A nyár a felszabadultság, a nevetés, a napfény és... a csapatépítés időszaka is! Legyen szó munkahelyi kollektíváról, baráti társaságról vagy akár egy családi vállalkozásról, minden közösségnek szüksége van időnként egy kis közös élményre, ami új lendületet ad, és megerősíti a kapcsolatokat. De vajon mitől lesz egy csapatépítő program igazán emlékezetes?


Nem kell drága tréningcsomagokra vagy unalmas meetingekre gondolni. A legjobb csapatépítő játékok ugyanis azok, amelyek során el lehet engedni magunkat, jót lehet nevetni, és úgy kovácsolódunk össze, hogy közben észre sem vesszük. Összegyűjtöttünk 5 szuper nyári csapatépítő játékot, amit idén nyáron egyszerűen nem hagyhattok ki!


1. Vizes váltó – ha a nevetés és a pancsolás egybekötődik


Nincs nyár víz nélkül – és ha csapatépítésről van szó, egy kis vízi móka tökéletes választás. A vizes váltó lényege, hogy a csapatoknak egymást váltva kell egy adott mennyiségű vizet eljuttatni A pontból B pontba… de nem akárhogyan! Lehet szivaccsal, lyukas pohárral vagy akár kalappal – a lényeg, hogy minél gyorsabban és ügyesebben dolgozzanak együtt.


Miért jó?


Mert egyszerre mozgatja meg a testet, a kreativitást és az együttműködési készséget. Ráadásul garantáltan sokat fogtok nevetni – különösen, amikor a víz nem oda kerül, ahová kellene.


2. Kincskeresés a természetben – stratégia, csapatmunka, élmény


Sokan a gyerekkorhoz kötik a kincskeresést, pedig ez az egyik legizgalmasabb felnőtt csapatépítő program is lehet – ha jól van kitalálva. Egy térképpel, feladványokkal, logikai és ügyességi pontokkal ellátott kincskeresés során nemcsak a szabadban lehettek, hanem tényleg meg kell dolgoznotok a sikerért.


Tipp: Helyezzétek el a feladatokat egy tágas parkban, erdei ösvényen vagy tóparti helyszínen. A végén természetesen ne maradjon el a “kincs” – lehet egy közös piknik, nyeremény vagy épp egy frissítő limonádé a parton.


Miért jó?


Mert mindenki találhat benne szerepet: van, aki a térképet olvassa, más logikai feladványokat old meg, megint más a fizikai kihívásokat vállalja be. Együttműködés, kommunikáció, ész és erő – minden együtt van.


3. Építsünk bárkát – kreativitás a parton


Képzeljétek el, hogy adott néhány raklap, kötél, pár műanyag flakon és egy adag gumicső. A feladat? Olyan „bárkát” építeni, amire legalább egy csapattag fel tud ülni – és még lebeg is. Ez a játék remekül működik tavaknál vagy medencés helyszíneken, és igazi csapatmunkát igényel.


Külön kihívás: Versenyezhettek is – például az nyer, akinek a bárkája a legtovább lebeg vagy a leggyorsabban tesz meg egy adott távot.


Miért jó?


Mert kihozza a kreativitást, a mérnöki gondolkodást, és rengeteg sikerélményt ad – még akkor is, ha a hajó elsüllyed, hiszen az emlékek megmaradnak.


4. Vakfoci – játék a bizalommal


Képzeljünk el egy meccset, ahol a játékosok bekötött szemmel próbálják a labdát a kapuba juttatni. Egyikük lát, ő irányítja szóban a csapattársakat. A többieknek hallgatni, figyelni és bízni kell benne – teljesen új szintre emelve a kommunikációt és az együttműködést.


Variáció: Játszható bármilyen labdával vagy akadálypályán is, nem kell feltétlenül fociban gondolkodni.


Miért jó?


Mert erősíti a bizalmat, a figyelmet és a vezetői készségeket. Ráadásul a helyzet abszurditása garantálja a nevetést.


5. Csapatképző kvíz – de nem akárhogyan!


A kvízek mindenki kedvencei – főleg, ha személyre szabottak. Készítsetek egy játékot, amiben a kérdések a csapattagokra, a közös élményekre, belső poénokra és kedvenc pillanatokra vonatkoznak. Hogy még izgalmasabb legyen, kombináljátok mozgásos vagy kreatív feladatokkal – például, ha nem tudják a választ, el kell énekelni egy dalt vagy lerajzolni egy kollégát bekötött szemmel.


Miért jó?


Mert a játék során egymásról is tanultok, újraélhetitek a közös pillanatokat, és könnyed, mégis összekovácsoló hatása van. A nevetés itt is garantált!


+1 tipp: Ne csak játszatok, lazítsatok is!

A legjobb csapatépítő programok azok, amelyekben van idő a kapcsolódásra, a kötetlen beszélgetésre is. Ha megtehetitek, válasszatok vízparti vagy zöld környezetet, és egészítsétek ki a programot közös reggelikkel, grillezéssel vagy akár wellness-szel. Ne csak a kihívásról szóljon – hanem az élményről is. Egy jól megszervezett csapatépítő wellnessel nemcsak a testet frissíti fel, hanem az együttműködést és a csapatszellemet is erősíti. Ha ilyen helyszínt kerestek, érdemes megismerni a Kristály Hotelt Ajkán, ahol a pihenés, a kényelmes szobák és a minőségi wellness szolgáltatások tökéletesen kiegészítik a közös programokat.


A csapatépítő játékok célja nem az, hogy mindenki versenyezzen vagy teljesítsen. Sokkal inkább az, hogy jelen legyen, együttműködjön, megismerje a másikat, és közben jól érezze magát. Idén nyáron válasszatok olyan programokat, amelyek megmozgatnak, megnevettetnek és felejthetetlen pillanatokat adnak.


Akár vízparton, erdőszélen vagy a saját udvarotokban – ezek a játékok biztosan beválnak. Mert ha a csapat jól érzi magát, az az irodán kívül és belül is érezhető lesz. És végső soron ezért éri meg újra és újra belevágni.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Bandázsolás

A bandázsolás a kötélvég összefonása, másnéven babázás, vagy fuxolás.

Sója

Olyan fából vagy betonból épített rámpa, "lejtő" ahol a vitorlás hajókat,...

Alba

A nagyvitorlarudat lefeszítő szerkezet, mellyel egyrészt a nagyvitorla alakja,...

karácsonyi céges vacsora

Karácsonyi céges vacsora a nosztalgikus hangulatú Dunyha Étteremben! Tartsa meg karácsonyi...

Látszólagos szél

Mozgó hajón a valódi szelet a menetszelünk élesebbé teszi, mozgó hajóra mindig a...