Te tudtad, hogy mindössze 990 Ft-ért körbevonatozhatod a Balatont? Mutatjuk hogyan!

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Idén nyáron tényleg felfedezed a Balatont? Nemcsak a Siófoki aranypartik jutsz el, nem cövekelsz le a füredi borheteken, vagy állsz meg a csodálatos akarattyai magasparton, hanem felfedezel más kincseket is? Ez nagyon jó döntés, hiszen a Balaton tényleg tele van velük, ráadásul csak szólunk, hogy az új balatoni napijegyeknek köszönhetően viszonylag olcsón meg is teheted ezt. 

Új balatoni napijegy a MÁV-nál: 1000 forintért a Balaton körül

Miről van szó pontosan? Az újonnan bevezetett balatoni napijegy lehetővé teszi, hogy felfedezzük az egész tavat mindössze egy 990 Ft-os jegy használatával. Ez azt jelenti, hogy egy ilyen jegy birtokában 24 óráig, a Balaton mentén akármerre, és akármennyit lehet utazni, de van bővített 72 órás jegy is, ami egy 3 napos utazásra, vagy hosszúhétvégére tökéletes, választás ennek ára, 2490 Ft. Ha kicsit utánaszámolunk, láthatjuk, hogy rengeteget lehet ezekkel spórolni. Ráadásul a 26 év alattiaknak további kedvezmény is jár a balatoni napijegyek árából, így nekik 660, illetve 1650 Ft-ba kerülnek csupán (nemcsak hétvégén, mint a többi jegy esetében). Ráadásul a napijegyek nemcsak a Balaton körül, hanem Tapolca és Sümeg között, a Balatonfenyvesi kisvasút vonalán, valamint a Volánbusz Zrt. által közlekedtetett autóbuszokon Balatonfüred – Tihany szakaszon is korlátlanul használhatóak.

Mikor, hogy hol lehet balatoni napijegyet venni?

Felcsigáztunk, érdekel a dolog? Már mondjuk is hogyan juthatsz hozzá saját balatoni napijegyedhez, amivel aztán egy igazi feledhetetlen balatoni kalandba csaphatsz bele. A napijegyek állomási pénztárakban és a MÁV applikációban érhetők el. De a MÁV applikációból történő vásárlás esetén további 10 százalékos kedvezmény is jár az egyébként is elég baráti jegy árából. A Balaton 24 és 72 napijegyek 2020. szeptember 30-ig vásárolhatók meg.

Hova érdemes?

És ha már a Balaton felfedezés, akkor engedjétek meg, hogy adjunk pár tippet, és elkalauzoljunk titeket a személyes kedvenc helyeinkre. Először is mutatnánk néhány bakancslistát, amit ezzel a kis baráti jeggyel lehet nagy erőkkel pipálgatni:

De a bakancslisták pipálgatása közben, ezeket a csoda helyeket is érdemes közbe iktatni: a varázslatos Badacsony, a magyar tenger ékköve: Tihany és 10 legjobb látnivalója (és ha már ott vagytok derítsétek ki, van-e visszhang, vagy ha nincs, akkor hova tűnt), kövessétek Jókai nyomait Füreden, és szippantsatok magatokba egy kis irodalmat, de kultúráért Keszthelyre is mehettek, de a valóságos földi paradicsomot sem szabad kihagyni, ez pedig a Folly Arborétum, különleges élményért pedig végül, de nem utolsó sorban az Úrkúti őskarsztot ajánljuk. És ha az utazáshoz jó könyvet kerestek, természetesen erre is vannak tippjeink: 5 könyv, amit én mindenképpen magammal vinnék a Balaton partra.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Hajóút

A hajóút a viziútnak hajók közlekedésére kijelölt, kijelölés hiányában a...

Abwind

Az abwind a zavartszelet jelenti.

Vantni

A vantnik (=csarnak) az árbocot oldalra merevítő drótkötelek.

Fonyód Túravitorlás Sportklub Kikötő

A Túravitorlás Sportklub fonyódi kikötője a Balaton nyugati medencéjének déli részén...

Préselés

Préselésnek hívjuk, ha szél ellen vitorlázunk (kreuzolunk) és jobban szél felé tartunk a...