Biztosan mindannyian, hallottatok már Tihanyról, sokan már jártatok is ott. A csodás látvány és természet mellett e településnek legendája is van, amely a Balatoni kecskekörömről szól. Ti hallottatok már róla? Hogyha nem, akkor érdemes elolvasni ezt a csodás, érdekfeszítő történetet.
Hazánk egyik legszebb helyszíne a Balatonba benyúló mesés Tihanyi-félsziget, ami tengerünket két részre osztja. Ezt a területet vulkanikus erők formálták. A krátermaradványokban alakult ki két tó, amely a Balaton vízszintjétől magasabban fekszik. Ezek a tavak lefolyástalanok, a Belső-tó a horgászok kedvence, a vízimadaraké pedig nem más, mint a Külső-tó. Az utótevékenység során számos gejzírkúp is kialakult.
A település története a Középkorig nyúlik vissza, de sok hiedelem szerint, már az őskorban is éltek itt. I. András király Tihanyban építette meg a királyi család temetőjét, és a temető fölé pedig a monostort, ahová bencés szerzeteseket telepített, ezzel vette kezdetét a bencés szerzetesek apátságának élete. A szimbolikus apátság nagyon messziről is jól látható. Ennek építése 1040-ben kezdődött, az alapítólevelet 1055-ben írta alá I. András király. Az apátságtól elindulva a Pisky sétány vezet a Visszhang domb felé, melynek közelében IV. Károly Kálváriája fekszik, amely Krisztus kresztútját mutatja be, innen pedig rendkívül gyönyörű kilátás tárul elénk. A Tihanyi Apátság körül számos szép kis cukrászda is megtalálható, ha nyáron fagylaltozni támadna kedvünk azt is megtehetjük, ezen kívül különböző programok és szolgáltatások is várnak minket. Véleményem szerint, nagyon hangulatos utcái és építmények vannak az apátság körül.
A rövid bevezető után, nézzük is meg a Kecskeköröm legendáját.
#GALERIA-36#