Vajon hol a „legjobb” az élet? A világ legkiválóbb országai után kutatva a U. S. News összeállított egy listát azokból az országokból, amelyek a legjobban teljesítettek a 2018-as Best Countries (legjobb országok) rangsorolás keretei között. Lássuk is a toplistát!
15. Olaszország
Olaszország a tavalyihoz képest egy helyezéssel feljebb kapaszkodott. Történelmi jelentősége, konyhája és szépsége miatt mind a kulturális befolyás, mind pedig az örökség listáján első helyezést ért el.
14. Finnország
Finnország ugyan lejjebb csúszott az összesített rangsorolásban, a nők illetve gyerekek számára alkalmas országok, illetve a legátlászóbb és „legzöldebb” (környezetkímélő) országok listáján mind az 5 legjobb között szerepel.
13. Új-Zéland
Új-Zéland idén egyel feljebb lépett a ranglistán. A GDP-ből oktatásra fordított összegek alapján az ország az elsők között jár, habár oktatás szempontjából szintén „csak” a 13. helyet sikerült bezsebelnie. A lista szerint azonban nincs még egy ország a világon, ahol ilyen kényelmes a nyugdíjazottak élete.
12. Norvégia
Norvégia már kétszer is visszautasította az Európai Uniós tagságot, és tavalyi rangsoroláshoz képest két helyezést csúszott. Állampolgársági szempontból és átlátszóság tekintetében azonban minden más országot lesöpört a pályáról.
11. Dánia
Habár Dániának „csak” a 11. helyet sikerült megszereznie idén, a nők számára ideális országok között a tiszteletre méltó első helyen végzett, de a gyermeknevelésre alkalmas országok közül is aranyérmesként emelkedett ki.
10. Hollandia
Hollandia a tavalyi rangsoroláshoz képest egy helyezést javított. A politikailag kifejezetten liberális ország 8. helyen végzett az életszínvonali listán.
9. Franciaország
Franciaország, a világ egyik leglátogatottabb országa a 9. helyezést érdemelte ki, de kulturális befolyását tekintve a dicséretes második helyen végzett. Hatalom szempontjából 6. lett.
8. Egyesült Államok
Az USA idén 8. lett – a világ legnagyobb gazdaságával rendelkező országa továbbá hatalom szempontjából is első lett. Vállalkozások és kulturális befolyás terén harmadikok lettek.
7. Ausztrália
Ausztrália a 7. helyen végzett összesített pontszám alapján. Életszínvonal szempontjából előkelő 5., kulturális befolyás alapján pedig 9. helyezést kapott a déli kontinens birodalma.
6. Svédország
Svédország, a világ egyik legnagylelkűbb országa 6. helyre került – 3. helyen végeztek életszínvonal és 5. helyen üzleti nyitottság szerint.
5. Japán
A felkelő nap országa 5. helyezett lett, és ezzel az első számú ázsiai országként végzett a listán. Japán első helyezést ért el a legelőretekintőbb országok között.
4. Egyesült Királyság
Az Egyesült Királyság a Brexit után egy helyezéssel lejjebb csúszott a 2017-es ranglistához képest. Vállalkozások terén 4., kulturális befolyás tekintetében pedig 5. helyen végzett.
3. Németország
Németország a harmadik helyen végzett, de vállalkozások és hatalom terén a legjobb helyezést nyerte el.
2. Kanada
Kanada, a világ területileg második legnagyobb országa életszínvonalban az előkelő második helyen végzett, és szintén „ezüstérmet” kapott azon országok között is, amelyekben a legjobb ötlet üzletet indítani.
1. Svájc
Svájc idén már zsinórban másodjára nyerte el a legjobb országnak járó címet. A függetlenségéről híres ország második helyre került az állampolgársági listán és szintén második lett az üzletileg nyitott országok között.